Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zbiornik Wyrównawczy, Bojler - Prawidłowe Podłączenie


artuss811

Rekomendowane odpowiedzi

Witam remontuje stare mieszkanie w kamienicy w której będzie zainstalowana piocokuchnia sławex moje pytanie dotyczy zbiornika wyrównawczego, czy mogę umieścić go na rurze zasilającej, ale w odległości około 3m ze względów estetycznych dodam że rura zasilającą do której chce podłączyć naczynie będzie w poziomie. Jakiej pojemności powinno być naczynie jeśli mam 3 kaloryfery purmo wody w samym piecu jest około 30L a cała instalacja zrobiona na rozdzielaczu pex 16. I ostatnie pytanie czy można podłączyć bojler venus plus 80L przez rozdzielacz pex 16 czy lepiej bezpośrednio z instalacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

 

Zbiornik wyrównawczy możesz umieścić w dowolnym miejscu zachowując kila zasad

Musi znajdować się w najwyższym punkcie instalacji, być bezpośrednio połączony z piecokuchnią (żadnych zaworów ani pomp po drodze poecokuchnia - naczynie) Rurą Cu 28 lub 1"stal

 

Bojler należy podłączyć bezpośrednio a nie przez rozdzielacz

 

Najlepiej narysuj schemat instalacji wtedy będzie coś więcej wiadomo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za szybka odpowiedz tak naprawdę to jeszcze nie ma żadnej instalacji tylko sam rozdzielacz na 5 stanowisk i 4 wyprowadzenia pod kaloryfery, a i tak będą 3 kaloryfery wszystko na jednym poziomie, dlatego też pytam o zbiornik i bojler jak to wpasować w ten mój układ, a jakiej pojemności zbiornik wyrównawczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nikt Ci nie narysuje odpowiedniego ponieważ nie znamy wszystkich szczegółów Twojej instalacji

tu masz schemat poglądowy do którego możesz się odnieść ( zamiast grzejnika jest Twój rozdzielacz)
 
<a href=http://zapodaj.net/476822ac6bc0e.jpg.html>schemat12345.jpg</a>

 

 

co do pojemności naczynia to 20l w zupełności wystarczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.