Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Piec Nie Osiąga Zadanej Temperatury


jolaban

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jestem nowa na forum i proszę o pomoc.

mam piec ORSTAL ORLIK-EKO-R (http://orstal.cze.pl...ferta&id_kat=87 http://orstal.cze.pl...rlik_eco_r.html )

do tego sterownik TECH st-80

Czy do tego sterownika potrzebny jest jakiś konkretny wentylator- przy ustawieni na 10 działa, a jak się zmieni na 9 to się wyłącza- nie ma możliwości obniżenia obrotów.

Problem jak w temacie- piec nie osiąga temperatury zadanej- max jaki udało mi się osiągnąć to 47 stopni przy ustawieniach: A2- 2 A3-10 A4-11 A5-74 A7-5

Dmuchawa pracuje cały czas. Żeby się piec nie wyłączył z błędem E1 parametr C6 został ustawiony ma max.

Pompa co jest sterowana oddzielnie przez sterownik pokojowy.

Węgiel ma parametry:

? wartość opałowa - 27 MJ/kg

? zawartość popiołu - do 7%

? zawartość siarki - do 1,2%

? granulacja - 16,5 - 25 mm

? wilgotność całkowita - do 8,5%

Proszę o pomoc gdyż już nie mam pomysłu co robić.

Edytowane przez jolaban
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napisz mi czy wentylator wyłącza się niezależnie jaka jest temperatura na kotle czy może robi to poniżej jakiegoś progu??

w menu serwisowym tego sterownika jest możliwość obniżenia progu załączenia nadmuchu ale tryb regulacji powinien być płynny- możliwe że to wina uszkodzonego sterownika

 

niestety korzystałem z tego modelu dość dawno i nie pamiętam co jakie oznaczenia kryją więc musze poszukać w instrukcji.

 

podejrzewam że czeka Cię jednak telefon do TECHA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wentylator działa już tak jak powinien, nie wiedzieć czemu przy kolejnej próbie przy obniżeniu z 10 do 5 wyłączył się na ok 30 sek i załączył ponownie na niższych obrotach- teraz już przy zmianie obrotów się nie wyłącza i obniża/podwyższa obroty można powiedzieć że płynnie.Na szczęście obeszło się bez telefonu do serwisu.

Wczoraj spróbowałam też zupełnie innych ustawień sterownika. A mianowicie A2- 2 A3-6 A4-13 A5-60 A7-5 i udało się osiągnąć temperaturę 61 stopni, w związku z tym mam pytanie- czy jest maksymalna temperatura jaką da się ociągnąć czy powinna cały czas rosnąć? Przy tych ustawieniach została zadana temp. 50 stopni i jak na razie jest ok- pytanie jak często piec powinien się załączać a jak długo chodzić na podtrzymaniu? Mam wrażenie że więcej chodzi w trybie pracy.

Raczkuje dopiero w temacie więc z góry przepraszam jeśli moje pytania są głupie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

są 2 szkoły palenia

1- palisz z dużą mocą - wtedy kocioł pracuje krótko i intensywnie a potem długo jest w podtrzymaniu

2- palisz z bardzo małą mocą - wtedy kocioł długo pracuje i bardzo krótko jest w podtrzymaniu.

moc reguluje się przy pomocy ilości opału i mocy nadmuchu.

nie wiem jak wygląda popiół ze spalania Twojego opału dlatego zasugeruję krótki czas podawania np 10sek- mniej się w tym modelu nie da chyba)

do tego przerwa powiedzmy 30 sek i bardzo duży nadmuch - w okolicy 8 biegu jeśli chcesz palić z dużą mocą

zaś przerwa w okolicy 80 sek i nadmuch w okolicy 3 biegu jak chcesz palić z małą mocą.

zrób sobie test - spal cały zasobnik z dużą mocą a potem cały z małą i oceń kiedy jest u Ciebie lepiej.

oczywiście te parametry są orientacyjne - będziesz musiała korygować nadmuch w zależności od tego czy będą spieki(wtedy nadmuch musisz zmniejszyć) czy też niedopalony węgiel(wtedy nadmuch w górę)

korekty rób raz góra 2 razy na dobę i obserwuj zmiany- jeśli nie masz pewności pytaj, wrzucaj zdjęcia popiołu i tego jak się pali - będziemy radzić i wprowadzać korekty

 

w temacie temperatur

nie wiem jak sterujesz ogrzewaniem - czy masz termostaty na kaloryferach czy zawór lub termostat pokojowy.

generalnie kocioł będzie dążył do takiej temperatury jaką mu ustawisz- zrobisz 50 będzie się wyłączał przy 50- zrobisz 70 to będzie do tych 70st grzał

ale uważaj

jak będziesz "prowadzić" kocioł na dużej mocy to po osiągnięciu temperatury i wyłączeniu się wentylatora temperatura może rosnąć - jak będzie mały odbiór ciepła to nawet o kolkanaście stopni. sugeruję więc ustawić na kotle taką temperaturę która pozwoli utrzymać komfort cieplny w domu i nie spowoduje przegrzania kotła i załączenia alarmu.

Edytowane przez TIMON120777
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.