Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem Z Ustawieniem Odpowiednich Parametrow.


Akart

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Z gory bardzo dziekuje za wszelkie odpowiedzi. W tej chwili jestem w trakcie remontu domu z lat '90. Dom ma powierzchnie ok 250m (lacznie z piwnica i garazem). Jest lekko docieplony (styropian 5). Zostalo zmienione wszytsko w tym domu co do kwestii ogrzewania. Zakupilem rowniez piec Lumo Vulcanos 25kw z podajnikiem slimakowym ze sterownikiem ecoMAX 800R. Udalo mi sie po wileu probach odpalic piec i utrzymac go wstanie pracy przez "juz trzy dni" :). Niestety wydaje mi sie ze moje ustawienia sa dosc kiepskie. Podczas doby spala mi ok.50kg. Do tego mam dosc duze problemy z osiagnieciem temperatury zadanej. Piec nie spala niestety wszystkiego, pali sie tylko po srodku. Ponizej parametry ktore sa obecnie. Postaram sie jutro wkleic zdjecia. Bede bardzo wdzieczny za wszelkie porady.

 

temperatura zadana 55stopni

temperatura ktora osiaga 53/54 stopnie

praca podawania 15s

przerwa 120s

moc nadmuchu 25%

przerwa w podawaniu w nadzorze (mnie narazie to nie dotyczy) 10min.

 

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a w jakim trybie pracuje sterownik?

standardowym czy FL???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to otwórz przesłonę na wentylatorze, załącz tryb fuzzy logic i daj mu pracować. po to jest ten tryb żeby kocioł w nim pracował. tryb dwustanowy to raczej na jakieś sytuacje typu kiepski opał czy bardzo mały dbiór ciepła i duże przeciąganie w automacie.

sprawdź czy dobrze czujnik temp spalin podpięty i ognia.

jak popracuje sam w automacie z 8 godzin to zajrzyj i sprawdź stan paleniska, jak spieka to kofekta nadmuchu w dół jak wysoki kopiec i niedopala to w góre

i to tyle.

masz sterownik automatyczny a chcesz się męczyć manualnie???

po co???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

instrukcję obsługi trzeba dokładnie przeczytać- jest dość zawiła ale dasz radę.

w razie problemów z korektą nadmuchu pisz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

wczoraj sprobowalem pracy kotla w trybie Fuzzy. Niestety nawet regulujac nadmuch FL wszystko padlo, piec zgasl. Stoperem mierzylem i podczas pracy w tym tybie czas podawania ok 11s, przerwa w podawaniu 35s. Temperatura zadana 60stopni. W przeciagu dwoch godzin niestety wszystko sie wylaczylo mimo ze probowalem regulowac nadmuch. Wrocilem do ustawien recznych po ponownym rozpaleniu. Ustawilem sile nadmuchu na 40%, czas podawania 10s, czas przerwy na 130s. Wszystko dobrze spala, zostaje sam popiol ale temperatura nie chce podskoczyc powyzej 41stopni. Przy tej temperaturze nawet pompa sie nie uruchamia.

 

Nadal bardzo prosze o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlaczego się wszystko wyłączyło?? jakieś alarmy czy co się działo???

w trybie standardowym przy stosunku podawanie przerwa 1:13 masz zwyczajnie zbyt małą moc aby dał kocioł radę

zmniejsz stosunek do poziomu 1:8 i dobierz nadmuch do tego będzie lepiej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nadmuch jak miałeś ustawiony- korekta nadmuchu jaka była??? klapka na wentylatorze otwarta??? czujnik temp spalin własciwie zamontowany???, czopuch otwarty???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Briano

kolega Akart ma automat z algorytmem FL i dobrze by było żeby zaczął mu on właściwie funkcjonować. ustawianie tego sterownika do pracy dwustanowej to ostateczność jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie masz rację, ja też mam FL, ale palę na ręcznych nastawach gdyż spalanie mam tak samo optymalne, ale przy mniejszym zużyciu ekogroszku, a u kolegi to wygląda na brak powietrza? ciągu odpowiedniego czy się mylę?? może czopuch do końca nie otwarty? może komin nie czyszczony? A co do ręcznych ustawień to po kilku dniach można ładnie wysterować piec, pod warunkiem, że się wie co się przestawia. A fl jest funkcją dla leniwych, ale kosztem większego zużycia paliwa, potwierdzone już w wielu przypadkach, w tym na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to wszystko zależy od regulcji sterownika i posiadanego opału- czasem faktycznie tylko praca dwustanowa daje jakotakie efekty a na automacie się wszystko rozjeżdża. czemu jednak nie próbować- czasem róznice w spalaniu są niewielkie a komfort niebiegania do kotłowni kilka razy na dobę bezcenny.

jak napisał Akart nie jest pewny poprawności montażu czujnika spalin i otwarcia czopucha- jak sprawdzi wszystko, ponownie ustawi i nadal będzie d..a to wtedy może próbować dwustanowej pracy. myślę jednak że do tego czasu zacznie być trochę chłodniej i FL będzie miał pole do spełniania swojej roli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.