Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Autoryzowany Dystrubutor I Monter, A Logika Działania ;)


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim,

 

Dawno mnie nie było, ale postanowiłem się podzielić refleksjami na temat monterów kotłów. Właściwie to miałem do czynienia z jednym monterem podczas jednej wizyty i skutecznie wybił mi z głowy powierzanie montażu kotła "profesjonalistom" zalecanym na stronie producenta. Jestem na etapie wyboru kotła. Na tym samym etapie byłem kilka miesięcy temu. Niestety problemy ze średnicą komina opóźniły cały proces. Żeby nie tracić czasu postanowiłem zakupić kocioł renomowanej firmy. Powód oczywisty - mieli przecenę 8%, czas trwania promocji ograniczony. W związku z tym umówiłem się z profesjonalistą polecanym na stronie producenta - autoryzowany instalator. Przyjechał sympatyczny pan i od progu wali mi hasłem o piecach na pellet. Nie będę tutaj opisywał rozmowy, ale po 15 minutach rozmowy myślałem że to jakiś żart i zaraz wyskoczy koleś z ukrytą kamerą. W trakcie rozmowy dowiedziałem się, że piece zasypowe zanieczyszczają środowisko, poza tym piec jaki potrzebuję to minimum 40 KW (ok. 300 metrów do ogrzania), a tak właściwie to on nie wie jakie są nawet orientacyjne koszty, bo takimi małymi to się nie zajmuje. Wreszcie, powrócił do tematu pieców na pellet. Dowiedziałem się wszystkiego - jak niemcy przechodzą masowo na to paliwo, jak ekologiczny mogę być i jak wygląda cenowo średni piec (minimum 10.000 zł). Rozmowa zakończyła się stwierdzeniem, że dostanę wycenę kotła węglowego na maila. No i dostałem. Nie będę podawał szczegółów, ale koszt instalacji kotła (cała instalacja już wyprowadzona) , bojlera 150 L wraz z wyprowadzeniem naczynia wyrównawczego (przewiert przez 2 stropy) został wyceniony drożej niż miał mnie kosztować piec.. Rozumiem, są firmy które się cenią. Rozumiem, że każdy chce zarobić. Tylko dlaczego autoryzowanym instalatorem jest ktoś, kto powinien - w mojej ocenie - przedstawiać się jako domokrążca pieców peletowych, a cena jego usług przekracza 3 krotnie średnią cenę rynkową?

 

Czy macie podobne doświadczenia czy tylko w moim regionie trafić można na takich mistrzów? Czy producenci w ogóle zdają sobie sprawę z faktu, że polecani przez nich instalatorzy działają na ich szkodę i wciskają zdecydowanym ludziom inne piece? Przecież skoro autoryzowany namawia mnie na coś innego, to jakie mogę mieć zdanie o produktach firmy Czy autoryzowani nie wykorzystują tego faktu (autoryzacja) by mocno zawyżać ceny usług?

 

 

Może wypowie się jakiś instalator ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To że proponuje Ci inne rozwiazania to nie uważam za nic złego. Pelet może się w twoim przypadku okazać lepszym rozwiazaniem. A co do kosztow to jeśli ma Ci to zrobić porządnie i tak żeby to jakoś wygladało i działało to bedzie kosztowac, co prawda z tymi autoryzowanymi to bywa różnie niedawno oceniałem dwie kotłownie wykonywane przez autoryzowanych i tyle fuszerek to dawno nie widziałem ale to już inna bajka. Ale jeśli bedzie wiedział co robi i dlaczego to robi to niestety bedzie się cenił i to dość słono montażystów kotłów w naszym kraju jest dużo ale fachowców niestety bardzo mało. Czasem jest tak że klienci montując kotły sami zrobią to lepiej niż instalatorzy, oczywiscie nie namawiam do wykonywania instalacji we własnym zakresie ale uruchamiajac kotłownie robione przez użytkowników byłem zwykle bardzo pozytywnie zaskoczony, widac ze gosc nie posiadał wiedzy i musiał korzystać z instrukcji i schematów montazowych urzadzeń a do tego nawet myslał z czym u instalatorów bywa różnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.