Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Schemat Do Sprawdzenia Co Otwarte


aikon36

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam proźbę. Kuzynka robiła sobie remont w domku bez piwnicy i postanowiła założyć centralne, jej mąż oczywiście bez schematu i wyliczeń zakupił 6 szt kaloryferów i podpioł je pod rurki z tworzywa fi 16 każdy osobno puszczająć wszystkie w wylewce betonowej na podłodze ( zasilanie w kaloryferach stalowych od góry) , potem dołożył boiler z wężownicą na koniec zakupił piec na paliwo stałe (węgiel , drewno itp) piec ma sterownik.

 

Teraz do żeczy brakło mu kasy :) a zima już tuż tuż no i oczywiści ktoś to musi podłączć.

 

Proszę o zerknięcie na schemat bo jestm laik ale ja nie wymyślę nic innego.

Legenda:

wyjście z pieca daje 1 cal do zbiornika przelewowego z odnogą na pompę wraz z zaworem różnicowym wszystko prowadzę tą samą średnicą aż do rozdzielaczy ( 6 punktów ciepła i to samo na powrocie) rozdzielacze na końcu mają odpowieczniki.

Boiler podłanczam bezpośrednio do 1 cala rórką wprowadzoną z pp fi 20 (taka jest już w ścianie)

 

Powrotna od rozdzielacza też 1cala.

 

No i teraz najważniejsze .

Boiler jako najwyższy punkt jest na wysokości 2m a zbiornik wyrównawczy mogę na maxa dać na 2,8m

 

Będzie to jakoś pracowało ?

 

 

Dzięki z góry za radę

post-34210-0-95781700-1319129021_thumb.jpg

Edytowane przez marcin
Tytuł tematu powinien odpowiadać jego zawartości
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

No i teraz najważniejsze .

Boiler jako najwyższy punkt jest na wysokości 2m a zbiornik wyrównawczy mogę na maxa dać na 2,8m

 

Będzie to jakoś pracowało ?

 

Dzięki z góry za radę

 

Widze pompa na zasilaniu wiec zbiornik wyrownawczy musi byc min 30cm nad najwyszym punktem,a najwyszym punktem u ciebie jest bojler wiec powinno dzialac :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jak z tym odpowietrznikiem bo trochę głupieje mam dać koło boilera czy nie skoro najwyższy punkt jest na zbiorniku wyrównawczym ??? dzięki Jendrej 83 bo to fakt że na rysunku i pierwszym moim opisie widnieje wyokość boilera i zbiornika

Edytowane przez aikon36
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Nad pompą jest kolano a właściwie dwa które prowadzą do rozdzielacza i tam będzie zbierało się powietrze przy napełnianiu układu .Zbiornik , zbiornikiem a odpowietrznik trza dać. Wstaw trójnik redukcyjny kawałek rurki i odpowietrznik . I tyle.

Pozdrawiam

 

post-31121-0-52358700-1319192670_thumb.jpg

 

 

Zrob podobnie jak ja zrobilem,tylko umnie sie troche zmienilo w postaci ze tam gdzie na zdjeciu jest zamontowany trojnik z odpowietrznikiem przenioslem go w miejsce kolana ktore wychodzi z bolera z zasilania kotla wstawilem tam trojnik,jak masz mozliwosc i mejsce wolne miedzy bojlerem a sufitem to przedluz to max jak sie da,poprostu latwiej bedzie powietrze uchodziło.Pozdrawiam :)

Edytowane przez jendrej83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.