Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki Zawor Zwrotny Za Pompą Co


Robot16

Rekomendowane odpowiedzi

to dobrze jak lekko grzeją przynajmniej masz komfort

jedyne co możesz zrobić dla poprawy to sterownik który masz ustawić na histereze 0,1-0,25st i tyle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak chodzi o termostat pokojowy

a w lato palić kotłem  ??????? :blink: :blink: :blink:

jesli juz musisz to zakrecisz grzejniki albo zaworem odcinającym na grzejniki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a to przepraszam myslałem ze , masz juz zawór jesli tak to załoz zawór zwrotny bez sprezyny albo ze sprezyną wetdy nie bedzie nic szło w grzejniki po wyłączeniu pompy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki AUTOMATYK mam jeszcze pytanie bojler mam podłączony zaraz z wyjścia pieca bez żadnej pompy czyli bojler grzeje grawitacyjnie i co się dzieje kiedy pompa stoi wtedy grzeje bojler ale kiedy pompa się włączy to wydaje mi się ze wyciąga z bojlera gorąco wodę, na zasilaniu bojlera nie posiadam żadnych zaworów czy jest jakiś sposób na to.............

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podłączanie grawitacyjne zasobników jest karkołomne jesli juc chcesz aby dzialało na gwawitacji ale nie działało jak pompa pracuje to zawór różnicowy taki z kulką

ale po założeniu tego tez będziesz niezadowolony bo jak beda mrozy to pompa w domu bedzie pracować cały czas i zasobnik może sie nie zagrzać

ja uznaje tylko jesden sposób czyli pompowy do tego sterownik na kotle ktory to ogarnia i swiety spokój mamy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki dzięki wyjaśniłeś mi to dokładnie zastanawia mnie jeszcze jedna rzecz AUTOMATYK jeżeli pompa przepuszcza po wyłączeniu w moim przypadku to gdybym podłączył za pompo bojler to wydaje mi się ze będzie grzał w obu przypadkach czyli po załączeniu pompy i po wyłączeniu czyli grawitacyjnie czy dobrze myślę.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AUTOMATYK u mnie jest jedna pompa czyli jak w piecu tak i w bojlerze a temperatura nastawiona to 52stopnie wystarczająca do ogrzania domku i wody w C.W.U czyli można by podłączyć bojler za pompo,tylko martwi mnie jedna rzecz pompa będzie miała lekko pchnąć w bojler czy grzejniki będą grzać.......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

automatyk jeszcze jedno dyskretne pytanko temat z innej beczki powoli kończy się zima mam myśli co do wymiany mojej starej instalacji grawitacyjnej ale posiadam piec z podajnikiem, jak widzę u moich znajomych jak mają zrobioną instalacje na przykład w plastiku wszystko jak w bajce rurki cienkie, dwie lub trzy pompy po prostu super czysto ładnie itp.a moja instalacja grube rury nawet te co na wyjściu z pieca mają coś z 7,10 cm pajęczyna tylko czy to coś zmieni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.