Skocz do zawartości

tasheena

Forumowicz
  • Postów

    93
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Informacje o ogrzewaniu

  • Kocioł
    Termet Ecocondens Gold Plus 25 kW

O sobie

  • Płeć
    Mężczyzna

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

Osiągnięcia tasheena

Entuzjasta

Entuzjasta (6/14)

  • Pierwszy post
  • Współtwórca
  • Tydzień pierwszy zaliczony
  • Miesiąc później
  • Od roku na pokładzie

Najnowsze odznaki

1

Reputacja

  1. Termet Gold jest OK. Mam drugi sezon po wymianie z kotła węglowego i nie narzekam.
  2. Podsumowanie sezonu. W tym miejscu chciałbym przede wszystkim podziękować koledze "Sambor" za cenne wskazówki i propozycję zakupu Termeta - to był bardzo dobry wybór. Zakupiłem m.in. Termet ECOCONDENS GOLD PLUS 25 kocioł kondensacyjny jednofunkcyjny+sterowanie pogodowe, regulator temperatury Termet ST-292 V2, sprzęgło Elterm SKE 55 2DC Condens, pompa do skroplin Grunfosa. Jak pisałem wcześniej kocioł ogrzewa dwa budynki. Centralne ogrzewanie to dwa obiegi- tylko grzejniki. Koszty ogrzewania porównywalne z węglem ! Zobaczymy w następnym sezonie, ponieważ zima nie była ostra. Wymieniłem też dwa stare okna. Mój obecny dwupłaszczowy podgrzewacz wody użytkowej m-ki Elektromet WGJ-g , poj. 140 l - na razie daje radę, woda podgrzewa się szybko. Wymieniłem też elektrodę magnezową. Pozdrawiam.
  3. Jestem początkującym użytkownikiem tego kotła i z tego co wiem to przynajmniej z poziomu użytkownika nie ma takiej możliwości. Na podstawie wyświetlanej temp. grzania CO i nr krzywej można odczytać z wykresu jaką temp. zewn. odczytuje sterownik.
  4. A może zrobić bez sprzęgła, skoro są to układy grzejnikowe i połączyć jako jeden układ ? Tylko czy pompa w kotle da radę ?
  5. Mam pytanie jeszcze o sprzęgło, czy nie powinno być to sprzęgło-kolektory SKE Condens – wersje dedykowane do kondensacyjnych źródeł ciepła ?
  6. czy np. to będzie ok : https://www.technika-grzewcza-sklep.pl/sklep/produkt/termet-kociol-ecocondens-gold-plus-kod-wkj4621000000.html https://www.technika-grzewcza-sklep.pl/sklep/produkt/czujnik-ntc-z-przewodem-z0960001000.html https://www.technika-grzewcza-sklep.pl/sklep/produkt/termet-czujnik-temperatury-zewnetrznej-kod-wkc0566000000.html https://www.technika-grzewcza-sklep.pl/sklep/produkt/elterm-sprzeglo-hydruliczne-she-oc-40-kw-1-0402040.html https://www.technika-grzewcza-sklep.pl/sklep/produkt/elterm-kolektor-2-drogowy-do-sprzegiel-hydraulicznych-1-ocieplony-kod-0512040.html
  7. Myślałem o: https://www.technika-grzewcza-sklep.pl/sklep/produkt/termet-regulator-temperatury-open-therm-cr-11011-kod-t9656000000.html Czyli reasumując: Termet Gold 25kW, sprzęgło ( o mocy jakie polecałeś), czujniki CWU i temp.zewnętrznej. Oczywiście wcześniejsze płukanie instalacji CO.
  8. Czy jest jakiś sprawdzony regulator do Termeta Golda, żeby zdalnie regulować ten kocioł bez biegania do kotłowni ?
  9. Też tak myślałem na początku, ale: w bud.B nie mam gazu i osobnego pomieszczenia na kocioł i ew.zbiornik CWU.
  10. Też się zastanawiałem nad Termetem (tym bardziej że firma jest ok. 90 km ode mnie). I jeszcze pytanko: czy mój obecny dwupłaszczowy podgrzewacz wody użytkowej m-ki Elektromet WGJ-g , poj. 140 l, w izolacji polistyren będzie się nadawał do kotła gazowego kondensacyjnego ?
  11. Proszę, podpowiedz mi jeszcze model kotła, ponieważ instalator na początku sugerował model 200W, jednak po przeglądnięciu filmików i instrukcji stwierdziłem, że chyba nie wykorzystam jego możliwości. Chociaż podoba mi się możliwość regulacji krzywych grzewczych, gdzie w modelu 100W chyba tego nie ma. Z góry dzięki.
  12. Dzięki "Sambor". Czy mogę Cię prosić jeszcze o dwa zdania, jak wtedy pracuje ten kocioł tylko z pogodówką, tzn. po osiągnięciu temp. w CO przed sprzęgłem pompa kotła wyłącza się a pompy A i B za sprzęgłem pracują dalej ? Dopytuję, bo instalator twierdzi, że jak pompa kotła (czy cały kocioł) się wyłączy to powinny się odpowiednio wyłączyć pompy na A i B ? Czy kocioł bierze też temp. ze sprzęgła ?
  13. Dopytuję się o te dodatki bo sugerowano mi zakupienie dodatkowego sterownika na dwie pompy za 2 tyś. z regulatorami pokojowymi. Wcześniej była propozycja Vitodensa 200W, ale jest to u mnie chyba niepotrzebne. Podsumowując, kupuję kocioł 1-funkc.Vitodens 100W (czy 19 kW wystarczy ?), zasobnik, sprzęgło i regulator/czujnik pogodowy. Pompy na obiegi A i B pracują niezależnie od kotła. Czy sprzęgło dedykowane dla Viessmana i na co zwrócić uwagę ? Widzę też ,że montuje się separator cząstek stałych-czy warto ?
  14. Źle napisałem o tych 6 st, ponieważ nie były to straty na odcinku bud.A-bud.B , tylko różnica między zasilaniem a powrotem z budynku B mierzona w kotłowni (w bud.A)-ale to jak budynek był wygrzany. Ta różnica nie przekraczała 10 st. Do tej pory na budynek B szła temperatura w CO ok. 40 do 45 st. i było ok. Podobnie na bud. A na grzejniki nieszło więcej niż 40-45 st. Tu dodam, że nowy kocioł chciałbym dać do piwnicy gdzie stał węglowy. W tej chwili też mam zawory 3D i ręcznie reguluję temp. na A i B.
  15. Mam jeszcze pytanie, czy do sterowania takim układem wystarczy pogodówka, czy trzeba dodatkowo zamontować regulator temp. pomieszczenia ? Chciałbym (podobnie jak to mam w węglowym) żeby utrzymywana była stała temp. na c.o., natomiast temp.pomieszczenia byłaby już regulowana termostatem na grzejniku. Chyba, że praca kotła gazowego wygląda trochę inaczej .
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.