Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Klimosz Ling Duo25 Nowy Uzytkownik


wodyjar

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Jestem poczatkujacym uzytkownikiem (kociol jak w temnacie) mam zamontowany zawor czterodrozny sterowany recznie . mam problemyz ustawieniem (powierzchnia ok 180m na parterze podlogowka na poddaszu grzejniki dom ocieplony okna pcv sterownik auraton 2005 na grzejnikach zawory) Jak ustaiw na zaworze czterodroznym temperature podawana na instalacje 40 st to powrot mam ok 30 tempoeratura na piecu 65s temp c.w.u 45s piec spala ok 25 kg na dobe nie ma problemu z niedopalonym weglem jest natomiast sporo zuzlu ustawinia pieca to podawania 5s przerwa 25s moc dmuchawy 110 tempwratura ustwiona w dzien 23s w nocy 19. Prosze podpowiedziec jak najlepiej ustawic ten zawor i jak zgrac te wszystkie kombinacje zeby to zadzialalo jak nalezy. zgory dziekuje za zainteresowaniem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Co do koksowania to zmniejsz dopływ powietrza do retorty a jeśli to nie pomoże to widocznie kiepskawy ekogroszek kupiłeś. co do sterowania zaworem to raczej tak jednorazowo to nie ustawisz optymalnej temp. trzeba będzie latać do kotłowni ii zmieniać w zależności od temp zewnętrznej.

 

jedynym rozwiązaniem może być sterowanie mechaniczne (np pogodowe) zaworem 4D .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam

 

Dla ustawień 5/23 proponuje moc dmuchawy ustawić na ok 95st. powinno w zupełności wystarczyć.

Obniży się temperatura na palniku.

 

Jaka jest uzyskana temperatura w pomieszczeniach?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Witam wszystkich.

Jestem poczatkujacym uzytkownikiem (kociol jak w temnacie) mam zamontowany zawor czterodrozny sterowany recznie . mam problemyz ustawieniem (powierzchnia ok 180m na parterze podlogowka na poddaszu grzejniki dom ocieplony okna pcv sterownik auraton 2005 na grzejnikach zawory) Jak ustaiw na zaworze czterodroznym temperature podawana na instalacje 40 st to powrot mam ok 30 tempoeratura na piecu 65s temp c.w.u 45s piec spala ok 25 kg na dobe nie ma problemu z niedopalonym weglem jest natomiast sporo zuzlu ustawinia pieca to podawania 5s przerwa 25s moc dmuchawy 110 tempwratura ustwiona w dzien 23s w nocy 19. Prosze podpowiedziec jak najlepiej ustawic ten zawor i jak zgrac te wszystkie kombinacje zeby to zadzialalo jak nalezy. zgory dziekuje za zainteresowaniem

Witam

 

Proponuję założyć siłownik na zawór 4-D, który rozwiąże w/w problemy.

Ustawienia proponuję: 6/23/100/.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.