Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Bulgoczace Grzejniki Od Niedawna+filtr


arabesek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

mam pewien problem

instalacje mam od 3 lat piec na ekogroszek układ otwarty pompa obiegowa wilo oddzielna na grzejniki oddzielna na cwu. W zeszłym roku wymienialismy wode w układzie ze względu na wymiane niektórych czesci w instalcji oraz dodanie grzejnika i ponownie została napełniona w czasie sezonu poprzedniego odpowietrzona ( myśle poprawnie bo przestało bulgotac). Teraz po uruchomieniu w 3 grzejnikach przelewa mi się woda bulgocza i słychać ciurkanie w środku, latam już drugi dzień i odpowietrzam i nic nie pomaga- może żle to robie. Poza tym odpowietrzana była pompa CO na obiegu, ale chce jeszcze wyczyscic fitr przed nia, mam zawór przed pompa i teraz jak czyszciłam w zeszłym roku ten filtr to zakreciłam zawór przed pompą (przy wyłaczonym piecu rzecz jasna) odkreciłam sitko wody troche zleciało wyczysciłam zakreciłam i było ok. teraz jak przed startem pieca chciałam wyczyscic to delikatnie odkreciałam denko filtra a ta woda leciała i leciała ze w koncu nie wyczysciałam bo cała wode z układu bym spusciła. i pytanie czy przez pompe mozliwe jest zeby woda sie cofała? wczesniej mi się nie coafała ale była po biegu czyli ciepła teraz może za duzy bewład miała. co o tym myslicie? próbowac ponownie?.

poza tym mam jeszcze jeden problem było w tym roku wg mnie za mało wody w naczyniu i przed rozpaleniem w piecyku uzupelnialiśmy jakby trzeba było cos odpowietrzyć lub uzupełnic. po rozpaleniu 3 grzejniki ( jak wyzej pisze) zaczeły mi hałasowac. jak odpowietrzam to wylatuje powietrze ale dalej hałasuje a za pol godziny okazuje się ze znow jest zapowietrzony. i tak we trzech. czasami jest tak ze odkrecam odpowietrznik a tu nie wylatuje ani woda ani powietrze dopiero jak rusze termostatem to sie pokazuje jedno albo drugie.poza tym mam jeszcze 1 grzejnik drabinkowy z automatycznym odpowietrznikiem a od wczoraj jest zimny na 5-tce nie syczy powietrze hałasuje dopiero syczy powietrze jak rusze termostatem.

Mysle ze zle robie to odpowietrzenie - jak to skutecznie zrobić bo dzis chce sie tym zajac na dobre.

zawsze nurtuje mnie jedno pytanie czy jesli temp wrzenia wody to ok. 100 st to mozliwe jest żeby w co zagotowała się w 60? jak to mozliwe - tak na przyszłość pytam. jak się objawia zagotowanie wody w co, jak moge to sprawdzic?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Przy pompie powinny być dwa zawory przed i za i oba trzeba zamknąć do czyszczenia filtra.Przez pompę zawsze woda będzie się cofać (niezależnie od temperatury)bo taka jej budowa.Napełnianie instalacji trzeba przeprowadzać przy odkręconych na max albo zdjętych głowicach. Odpowietrzanie również. A po odpowietrzeniu należy uzupełnić wodę w systemie i być może ,że odpowietrzyć jeszcze raz.A to gotowanie to może być miejscowe w piecu bo tam jest różny rozkład temperatur zwłaszcza po rozpaleniu potem wszystko się normuje.A objawy są takie jakby stała lokomotywa na stacji szumiąca i trzęsąca się.Nic ciekawego ani miłego ,unikaj tego.Ale jak Twój piec jest z podajnikiem i palisz tylko automatycznie to raczej niemożliwe jest to zjawisko. Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no coz delikatnie sprobuje jeszcze raz- postaram sie zrobic to szybko jaki bedzie efekt- napisze .

w piecu mi nic nie "lokomotywuje się" i nie trzęsie tylko grzejniki mam głośne. No nic wezne sie za to jako Kobieta co żadnej pracy sie nie boi.

a moze byc sytuacja, ze pompa ma w sobie zawór zwrotny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.