Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ariston Clas 24ff


rommbell

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jak optymalnie ustawić parametry pieca tzn. moc, zapłon itp. aby spalał jak najmniejszą ilość gazu ponieważ teraz przy ustawieniach na piecu CO=64*C i CWU=50*C temperatura w pomieszczeniach wynosi tyko max.20*C a piec ciągle sie włącza i wyłącza zużywając dziennie około 11m3 gazu gdzie przy powierzchnia 80m2 domu to chyba zbyt dużo, dom jest z 2009 roku.

Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mysle, ze masz ''troszke'' za duzy kociol co do powierzchni jaka ogrzewasz. Kociol zbyt szybko rozgrzewa wode w instalacji po czym sie wylacza. Tak rozgrzane grzejniki nie nadarzaja rozgrzac pomieszczenia.

Mysle, ze musi byc jakis sposob, moze zmniejsz bieg pompki - da sie to zrobic na pewno. Wowczas roznica temp wody miedzy zasialniem a powrotem (na kotle jest ustawinoy poziom tej roznicy, po osiagnieciu ktorej nastepuje wyloczenie kotla) bedzie zmniejszala sie wolniej, przez co grzejniki beda dluzej cieple.

Dodatkowo porozmawiaj z fachowcem, czy jest mozliwosc zmniejszenia mocy kotla (niektore maja taka mozliwosc).

Moze rowniez nalezy wyregulowac palnik w stosunku co do jakosc gazu.

 

Jeztem laikie, ale wlasnie od tych pkt bym zaczal.

 

Ps. Jako, ze jest to Twoj pierwszy sezon grzewczy, to masz prawo czuc dyskomfort. Budynek ma jescze w sobie ''wilgoc technologiczna'' przez co sciany szybko absorbuja cieplo i nadal sa zimne. Sytuacja na pewno bedzie inna w drugim sezonie. Jednak intensywne wietrzenia beda niezbedne, inaczej wilgoci nie wygnasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Wiem że istnieje możliwość różnych regulacji tego pieca m.in.:Powolne zapalanie, Maksymalna moc grzewcza w układzie CO, Tryb zapobiegania cyklicznemu włączaniu i wyłączaniu, Czas wybiegu pompy centralnego ogrzewania po cyklu grzania, Nastawa prędkości pracy pompy, Nastawa parametru ΔT przełączania prędkości modulowanej pompy, Postwentylacja po wysłaniu sygnału żądania ogrzewania tylko zabardzo się na ty nie znam i nie wiem jakie parametry zmieniać. W załączniku przesyłam instrukcje mojego pieca może Pan coś mądrego z tego wyczyta. Z góry dziękuję.

Clas_instalator_FF.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większość regulacji które wymieniłeś jest dostępna w trybie serwisowym po wprowadzeniu kodu dostępu(serwisant powinien dokonać nastaw przy pierwszym uruchomieniu), tak ja i dostosowanie mocy kotła do instalacji. Napisz w jakiej regulacji działa kocioł pogodowej czy stałotemperaturowej? Czy masz zainstalowany termostat pokojowy a jeżeli tak to gdzie i w jaki sposób został zamontowany?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.