Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem z piecem Lazar tłokowym/sterownikiem Ecomax 800


mategsm

Rekomendowane odpowiedzi

Witam 🙂

Od kiedy zaczął się grzewczy mam problem z piecem Lazar z podajnikiem tłokowym palę ekogroszkiem, sterownik Plum Ecomax 800 a sprawa wygląda tak:

Na dworze +14 spalanie ok 25kg na dobę, dom 160m2, kotłownia w budynku obok jakieś 25m do najdalszego grzejnika od kotła. 

A problem polega na tym, że ciężko mu osiągnąć zadaną temperaturę, Dmuchawa chodzi praktycznie non stop. Jak już dobije do zadanych 60 to po chwili spada do 55 i te 5 dmucha i dmucha godzinę czasu, wcześniej miałem problem z cofającym się zarem do podajnika. 

Ustawień próbowałem już różnych bez skutku. 

Jak zwiększę nadmuch na 60% w górę to cofa żar do podajnika, ogólnie cały czas dym leci przez klape podajnika bo uszczelka jest w agonalnym stanie (nowa w drodze), cała woda skrapla się w podajniku jest bardzo usmolony. 

Moje ustawienia 

Czas pracy podajnika 45s

Przerwa w podawaniu praca 198sek

Przerwa w podawaniu nadzór 20min

Moc nadmuchu 45% (przy ustawieniu na 30% Dmuchawa ledwo kręci i praktycznie nic nie daje.) 

Proszę o pomoc co zrobić z tym piecem bo mam już serdecznie dość, każda wizyta w kotłowni kończy się przesiąknięciem dymem. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.