Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ferroli Breta 12KW. Ustawienie Pieca


Deminox

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie! Przychodzę do was z takim pytaniem. Otóż to posiadam kominek z płaszczem wodnym Ferroli Breta. Chciałbym się dowiedzieć jak macie ustawione podawanie pelletu oraz dawkę powietrza.
Ciekawi mnie to ponieważ chcę wyregulować mój piec i nie wiem zbytnio jak. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powietrze zostaw 0
Teraz jak masz w piecyku niedopalony pellet lub czarne spieki to zmniejsz paliwo o 2 stopnie i zostaw znowu dzień dwa na obserwacji i tak w kółko
Jeżeli masz mocno postrzępiony nierówny płomień to zwiększ dawkę paliwa

Powietrza nie ruszaj, dopiero jak się skończy regulacja paliwem to wtedy operujwsz powietrzem tylko że odwrotnie
Jak masz w piecyku ładnie siwo bez spieków i drobniutki popiół to zostaw i nie dotykaj

Ale wiedz że jak masz kiepski pellet to żadne nastawy nie pomogą

Wysłane z mojego M2004J19C przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mam jeszcze jedno pytanie, na jakiej mocy masz ustawiony kominek? U nas na kominku wyświetla tylko 47 stopni. Pellet mamy firmy ,,Olczyk" - nie wiem czy jest on dobrej jakości. Jeszcze jak mógłbym zapytać, jakie jest średnie spalanie tego pieca?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam inny piec ferroli to nie porównamy

Poczuł na dobre opinie, mi akurat nie przypasował ale to jednak górna półka powinna być dobrze

Moc mam zawsze na auto. Ale to już kwestia reszty instalacji jak jest wykonana a nie samego pieca

Wysłane z mojego M2004J19C przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.