Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Mocowanie rur CWU


korben28

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich pierwszy dzień na forum i pierwsze pytanie, może już była odpowiedź na nie. Otóż w niedalekiej przyszłości (2-3 lata :P) będę budował chałupę, może nie koniecznie całą sam ale to co mogę to zrobię sam. I właśnie sam chciałbym położyć instalacje wodną i kanalizacje pewnie też, nie mam dwóch lewych rąk wiec poradzę sobie. Pytanie tylko mam takie jak do licha zamocować rury do podłoża ? Instalacja będzie zrobiona z rur pex/pert. Naoglądałem się filmów na yt i w jednym gość normalnie mocuje rurki za pomocą uchwytów dedykowanych, wierci otwór i wbija uchwyt, no ale co w takim razie z izolacją poziomą podłogi na gruncie? Naczytałem się też że powinno się podłożyć styropian pod rury i na to kolejny styropian, tylko podejrzewam że taka rura rozwijana z kręgu nie będzie chciała sama swobodnie leżeć na tym styropianie, wypadało by więc ją jakoś przytwierdzić do podłoża, i znowu pasuje wiercić i zastosować uchwyty, ale znowu dziurawimy wiertłem izolację przeciwwilgociową. dodam że będzie też ogrzewanie podłogowe.  Pytanie więc jak to poprawnie zrobić ? Nie mam jeszcze projektu domu, nie wiem jaka będzie grubość wylewki razem z jej ociepleniem itp. Wiem że izolacja przeciwwilgociowa musi być, czy to będzie papa czy folia to już nie ważne. Jak zamocować te rurki żeby się trzymały i można było je ułożyć tak jak się chce i zarazem nie dziurawiąc tej izolacji ? Ktoś wie ? Może jakieś fotki, rady ? Jeżeli napisałem to w nieodpowiednim dziale to przepraszam i proszę o przeniesienie.  Z góry dzięki za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.