Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Defro Smart Ekopell i regulator pokojowy standard


magil

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, 

Od początku sezonu użytkuję Defro Smart Ekopell 16 kW. Do tego czasu uczyłem się konfiguracji kotła i chyba już ją opanowałem. Obecnie palę w PID, skonfigurowałem kocioł do pracy ciągłej z przerwami na czyszczenie co 6h. Dom 120 m2 z poddaszem ocieplonym jeszcze niezaadaptowanym, ocieplonym styropianem 14 cm. Parter 6 grzejników alu plus podłogowe w kuchni i łazience. Bojler CWU 300 litrów, rodzina 4 os.

Spalanie ograniczyłem do 15-17 kg na dobę i przy tym kotle i moich potrzebach wygląda mi to chyba na minimum (pelet bez certyfikatu i jakiś gorszy sort, mądry Polak po szkodzie, jeszcze tonę kocioł się przemęczy). Kocioł pracuje na 80%, CO na 70 stopni z histerezą 10 (w zasadzie przy moich ustawieniach histereza sygnalizuje moment rozpalenia kotła po czyszczeniu). CWU ustawione na 50 st z histerezą 5.

Do regulacji zaworu 4d kocioł używa krzywej pogodowej (38 st C przy 0 st C na zewnątrz) i w razie przegrzania pomieszczeń kontrolujemy temperaturę termostatami przy grzejnikach.

Mój ostatni pomysł do regulator pokojowy, który może ograniczyć czas pracy kotła w sposób automatyczny. Razem w kotłem otrzymałem urządzenie Salus takie

https://m.ceneo.pl/90140409;pla?se=YxWbm1iqQxdyrhZALD2q02WnsAqEsNg5&shop=147427034&gclid=CjwKCAiAlNf-BRB_EiwA2osbxTZ4wTB-PV1-MK6q6wYG3h099jJiZK1fpnk6xdQs3SmcnkFnAUUDBxoCxeoQAvD_BwE

Z tego co wyczytałem w Internetach, powinna być opcja, aby regulator sterował załączaniem kotła. W tym celu włączyłem w kotle funkcję rozpalania, regulator standard i pompa pokojowa jest wyłączona po to, aby kocioł po nagrzaniu pokoju przechodził w stan czuwania, zamiast czasowego wyłączenia pompy CO. Jednak tak się nie dzieje. Ktoś podpowie czy taka konfiguracja z regulatorem jest w ogóle możliwa i jeśli tak to jak ją włączyć? Instrukcja regulatora o tym nic nie wspomina.

Jestem otwarty również na inne dobre rady. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Był włączony. 

Chyba już doszedłem o co chodzi. W ustawieniach regulatora przestawiłem styk przekaźnika na nc, zgodnie z informacją w instrukcji. Potem wymusiłem, aby kocioł się dogrzał i wyłączył. Temperatura na regulatora znacznie przekroczona, jeszcze nie spadła do zadanego poziomu, a kocioł się nie załączył. Więc prawdopodobnie działa :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawidłowe podłaczenie to NO. 

Normalnie otwarty.

Edytowane przez Darekgra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Racja. W instrukcji jest błąd. 

Przekaźnik w centralce się zawiesił, w efekcie podawała cały czas 12V do sterownika kotła i ten się nie rozpalał na żądanie regulatora. 

Teraz działa właściwie. Testowanie rozpoczęte :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.