Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wibrowanie i błąd pieca tylko na jesień/zimę - De Dietrich 28/33 BIC


Kaczo

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry.

 

Mam przedziwny problem z kotłem De Dietrich MPX 28/33 BIC. Otóż kocioł wpada w duże wibracje i wyświetla błąd 78. Problem ten zaczyna się po ok kilkunastu sekundach od odkręcenia ciepłej wody w prysznicu (będącym najbliższym punktem wody względem kotła, zakładam, ze tu jest po prostu największy odbiór wody). Co ciekawe problem występuje tylko w okresie grzewczym gdy temperatura na zewnątrz jest poniżej ok 4*C i wyłącznie w godzinach późno wieczornych (nie widzę innej zmiennej). W trakcie/przed/po wystąpieniu tego problemu woda nie staje się zimna, po jakimś czasie takiego zachowania piecyk gaśnie (bo ciepła woda w zasobniku), po chwili zapala się ponownie - wszystko zupełnie tak jak ma się zachować - nie ma żadnego problemu poza tym, że kocioł wibruje i zwraca błąd który po kilkunastu sekundach znika.

Tu wideo problemu: https://youtu.be/t3yddHEQ9uE

Kocioł ma półtora roku.

Oto co zostało zrobione:
- kocioł serwisowany, wyczyszczony,
- iskrownik wymieniony,
- wymieniona cała płyta główna,
- poprawiony montaż do komina (założyłem, że może pianka montażowa coś przytkała ale nie stwierdzono problemu),
- pomiary wykonane (na wiosnę gdy problemu nie ma) przez kominiarza wszystkie w normie.

Nic nie pomogło. Czy ktoś ma jakiś pomysł? nikt nie ma pomysłu co to za problem i z czego wynika. Czy wymiana „grzybka” na kominie coś może zmienic? Jaka może być przyczyna tego problemu? Dlaczego występuje tylko przy niskiej temperaturze zewnętrznej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam serdecznie,

Mam ten sam model pieca i ten sam problem, występuje wieczorami przy odkręceniu wody w prysznicu, wibrowanie, dziwna praca pieca i błąd 78. Po chwili znika i wszystko wraca do normy. Po kontakcie z serwisem otrzymałem odpowiedź, że jest to błąd jonizacji na niskiej mocy, że musiało się coś z gazem dziać ewentualnie z reduktorem. Mam obserwować, póki co zauważyłem to dwa razy, choć nie wiem ile razy naprawdę wystąpiło..

Czy znalazł Pan rozwiązanie problemu?

Pozdrawiam,

Kamil

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.