Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Vaillant 202/3-5 + calormatic 350 - wyłącza się bez osiągnięcia temp. zadanej


krisslub

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

piec Vaillant Turbotec vuw 202/3-5 + calormatic 350.
Moc ustawiona na min. czyli 7kW.
Na regulatorze pokojowym ustawiam temperaturę przykładowo 21 st. , na piecu mam ustawione przykładowo 50 st.
Po osiągnięciu temp. 50-kilka st. na piecu, piec się wyłącza chociaż na regulatorze mam dopiero 20 st. Czekam na kolejny cykl (blokada palnika) i dalej start pieca i znowu sytuacja się powtarza aż na regulatorze będzie te 21 st.

Czy piec nie powinien pracować ciągle aż na regulatorze pojawi się te 21 st.?
Próbowałem zmieniać temperaturę na piecu, ale za każdym razem jest tak samo. Jak dam 40 st. to grzeje do 40kilka i się wyłącza.
  •  
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klepane na tym forum X-razy. Normalne działanie kotła gazowego, kocioł osiąga zadana temperaturę po czym się wyłącza bo w innym przypadku pracował by aż by Ci się zagotowała woda w CO. Kocioł wytwarza ciepło z mocą 7kW a instalacja odbiera 1-2kW przy obecnych temperaturach. Jak temperatury spadną do -20C do będzie pracował non stop (prawdopodobnie).  Możesz podnieść temperaturę do 55 - 60 stopni, wtedy kocioł popracuje trochę dłużej i może zadaną temperaturę na sterowniku osiągnie w jednym cyklu grzania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, ARexx2 napisał:

Klepane na tym forum X-razy. Normalne działanie kotła gazowego, kocioł osiąga zadana temperaturę po czym się wyłącza bo w innym przypadku pracował by aż by Ci się zagotowała woda w CO. Kocioł wytwarza ciepło z mocą 7kW a instalacja odbiera 1-2kW przy obecnych temperaturach. Jak temperatury spadną do -20C do będzie pracował non stop (prawdopodobnie).  Możesz podnieść temperaturę do 55 - 60 stopni, wtedy kocioł popracuje trochę dłużej i może zadaną temperaturę na sterowniku osiągnie w jednym cyklu grzania.

myślałem, że piec powinien w takim przypadku chodzić cały czas, ale utrzymywać temp. 50st. na piecu, aż osiągnie zadaną temperaturę na regulatorze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.