Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Saunier Duval thelia condens 18As


Xgabrys

Rekomendowane odpowiedzi

Mili

Mam ogromną prośbę o pomoc z moim piecem Thelia condens. 

 

Od kilku dni mam ciągły problem z instalacją, a mianowicie wywala mi błąd D83. Piec z nieznanych mi przyczyn przestaje grzać. 

Pierwsze co mi przyszło do głowy to zawalony filtr na powrocie ale ten został już przeczyszcony (faktycznie trochę brudu było z instalacji) 

Na każdej pętli mam założone siłowniki podłączone pod 4 niezależne termostaty, które regulują temperatura w pomieszczeniach. 

 

Z nieznanych mi przyczyn co chwilę podczas pracy pieca wywala mi ten blad. 

 

Co może być tego przyczyną ? Zapowietrzenie instalacji? Przeprowadziłem już program testowy odpowietrzania na piecu. 

Zbyt małe przepływy na rotometrach ? 

Zamknięty całkowicie pierwsza pętla na rozdzielaczu (garaż mam wyłączony)?

Zauważyłem że w momencie otwarcia się siłowników na pętlach słychać takie dziwne dźwięki jakby wystrzały powietrza. Czy to normalne że w momencie otwarcia się pętli słychać dźwięk np przelewania się wody? 

 

Rozmawiałem z serwisantem który uruchamiał mi ten piec i twierdzi że błąd D83  to blad Instalacji a nie pieca i muszę wzywać hydraulika. Tylko że mój hydraulik twierdzi że on nic więcej nie może pomóc bo to błąd na piecu. 

Jak powinny być ustawione ustawienia w piecu bo może tak jest coś źle ustawione i instalacja nie domaga ?

Brak mi już sił. Dwa dni wszystko jest ok a nagle 3 dnia wywala mi co chwilę błędy. 

 

Prośba o pomoc. 

W załączniku zdjęcie instalacji.

IMG_20200229_160708.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy na pewno d.83 ? Wszystko na "D" jest informacją a nie błędem. D.83 - jest to Ilość załączeń w trybie c.w.u. Błędy są oznaczone "F" Czy masz w układzie jeszcze grzejniki czy tylko podłogówka 9 obwodów ? Jakie masz sterownik kotła ?  Może jest to błąd F.83 ?

F.83 Usterka: czujnik temperatury po zapłonie palnik. Czujnik temperatury palnika uszkodzony. Podczas uruchamiania palnika nie jest rejestrowana zmiana temperatury przez czujnik temperatury zasilania lub powrotu bądź zmiana temperatury jest za mała: za mało wody w produkcie, czujnik temperatury zasilania lub powrotu nie jest zamocowany prawidłowo do rury.

Sprawdź zanim wyskoczy błąd czy pompa w kotle pracuje. Ile lat ma kocioł ? Kiedy był ostatni serwis ? Czy serwisujesz co roku ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie to F83 nie wiem dlaczego napisałem D. 

Jest to nowa instalacja i piec działa od Października.

Mam 9 pętli na dole i na górze 7. Pod instalacje mam podpięte dwa grzejniki 1 w garażu (ta pętla jest na wszelki wypadek i aktualnie jest skręcona)drabinka w łazience. Nie mam żadnych mieszaczy ponieważ te temperatury osiągane przez podlogowke są wystarczające w grzejnikach. 

Mam dwie listwy salusa po jednej w skrzynce. 

15830568265445414748478353851124.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.