Skocz do zawartości
Andrew1980

Saunier Duval Saunier Duval II THELIA CONDENS 25 A (H-PL)

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry, 

Posiadam piec Saunier Duval II THELIA CONDENS 25 A (H-PL). Developer zainstalował sterownik Euroster 2006. Doczytałem się że jest sterownik modulacyjny Sauniera, który steruje siłą płomienia. Czy ktoś z praktyki jest mi wstanie odpowiedzieć czy taki sterownik poprawia grzanie i są oszczędności w zużyciu gazu ?. Dodatkowo mając taki sterownik można doczepić zewnętrzną czujkę pogodową. Czy ona coś zmienia ?. Piec ogrzewa na dole ogrzewanie podłogowe. Na górze w pokojach są grzejniki + łazienka + przedpokój podłogówka. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

• Podobna zawartość

• Przez Xgabrys
      Witajcie
      Na wstępie chciałbym powiedzieć, że nie jestem specjalistą w tej sprawie ale niestety mój instalator to jakaś ciapa i nie potrafi tego ogarnąć stąd decyzja że ja się za to wezmę.
      Mam zamontowany piec Thelia Condens AS 18-A jednofunkcyjny w domku jednorodzinnym. Dodatkowo zapięty mam zbiornik 140l z Kospela a do tego czujnik temperatury saunier duval. 
      Przechodząc do samego problemu to pięć grzeje temperaturę CO bezproblemowo. Ustawiam mu 35-40 i trzyma temperę. 
      Niestety przy ustawieniu temperatury wody użytkowej np na 45 to piec grzeje do wyższej temperatury niż jest zadana. Wnioskuję to po tym że na zasobniku pokazuje 60 stopni a wchodząc w kody pieca widzę że wg niego woda ma tylko 48 . Różnica znaczącą. Czy można jakoś ustawić pięć żeby szybciej przestał grzać wodę ?
      Najważniejszym problemem jest wysokie ciśnienie wody w zasobniku. Na wyjściu z zasobnika ma ponad 6/7 zamyka licznik. Woda leje się z zaworu bezpieczeństwa i zalewa mi kotłownie. Pytanie co mogę zrobić żeby pozbyć się tego problemu ? Można jakoś wyregulować piec żeby grzał mniejsza mocą ??

Prośba o pomoc i ewentualne wskazówki.

• Przez Mateuszkk
      Dzien dobry.
      Zakupiłem regulator Salus, ten najpopularniejszy, na 230v. Serwisant uruchomił piec i sluch po nim zaginął, od 3 tygodni nie mogę się dodzwonić aby poprosić o podłączenie regulatora. Proszę o poradę jak zrobić to samemu.
      Odbiornik Salusa ma przewod L i N oraz przewod na wejscia COM i NO. Po otwarciu pieca widzę trzy możliwości podłączenia przewodów no i com: 1. B. Off wg instrukcji  do podłogówki. 2. RT 24v regulator - czyli tutaj? Tylko czy odbiornik Salusa jest jakimś transformatorem do niskiego napięcia? 3. Odbiornik eBUS.
      Zamieszczam zdj z pieca oraz kawałek z instrukcji. W jaki sposób podłączyć?
      pozdrawiam

• Przez lidbud
      Witam,
      Mam pierwszy sezon grzania piecem kondensacyjnym w domu i w trakcie użytkowania pojawiła się potrzeba zmiany parametrów grzewczych, a w ustawieniach pieca nie mam opcji, kktóra jest w instrukcji.
      Kocioł Thelia Condens 18 + sterowniki Migo, chciałbym mu ustawić parametr z instrukcji o oznaczeniu "d.128" - Minimalna wartość zadana temperatury instalacji grzewczej.
      Chciałbym mu ustawić określoną temperaturę minimalną, ponieważ jak piec grzeje niskimi temperaturami 28-33 stopnie to grzejnik łazienkowy, który jest najwyżej nie dogrzewa i w pomieszczeniu jest zimno. Przy wyższej temperaturze w instalacji grzejnik lepiej grzeje.
      Problem jest taki, że po wejściu w ustawienia serwisowe zarówno (96 i 35) i nie ma do ustawienia parametru d.128 ustawienia kończą się na d.96
      Jak mogę to ustawić, dlaczego instrukcja podaje taki parametr, a w ustawieniach go nie ma?
    • Przez cmatix
      Wtam
      Panowie  mam problem  z  piecem  lub  instalacją  od ponad  pół roku.  Objawy są takie  iż  tylko i wyłącznie  przy  grzaniu  ciepłej wody użytkowej   piec  zaczyna  buczeć, drżeć  ale o tyle  dziwnie  że  obudowa się nie  rusza   ale   drgania  są  wyczuwalne  na  całym  domu.  Co najlepsze   te   objawy są  niepowtarzalne, dzieje  sie  to  co jakiś  czas.  sprawdxane  już  parametry pieca  z  3  razy , wymieniona  pompa   i  dalej to  samo.  Może  ktoś miał coś  podobnego  lub słyszał.  Mam jeszcze  rok  gwarancje  ale  co   dalej.
      VID_20190507_134258060.mp4
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.