Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ariston Piec Dwufunkcyjny - Letnie Kaloryfery


Sławomir84

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień Dobry,

Mam takie pytanie. Jestem po kolejnym serwisie kotła a robie go co roku. Serwisant z Krakowa stwierdził że piecyk/kocioł ma bardzo dobre wyniki i wszystko jest super. Kolejny rok po serwisie zaczynam mieć problemy. Ostatnimi czasy podniosłem moc grzewczą z 50 na 55 (zakres bodajrze 35-80) aby grzejniki były po prostu cieplejsze. Zauważyłem któregoś dnia jak miałem kilka kaloryferów skręconych że w pewnym momencie jak powinny być ciepłe były letnie. Zajrzałem do pieca i płomień wyłączał sie na jakieś 2 minuty a potem włączał na 30 sekund i tak w kółko. Powrót nie był jakoś mega ciepły jak wyjście? Wyłączyłem piec, włączyłem jeszcze raz i płomień już palił sie cały czas - docelowo miałem ustawioną temperature 25 stopni. Tydzien było ok. Wczoraj znowu niektóre kaloryfery poskręcaliśmy i stało sie po 3 godzinach grzania to samo. Dopiero jak puściłem wode w kranie znowu zaczął grzać non stop. Czy to normalne i czy to tak powinno działać bo powiedzmy woda dochodzi do temperatury 55 choc powrót jest lekko ciepły? Piec mam 3ci rok i co roku serwisowany. Jest ktoś w stanie wytłumaczyć czy to coś normalnego?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.