Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pomoc z tech st-480n


Strix

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry.

Prosiłbym o pomoc w ustawieniu parametrów pracy pieca bo mam taki może trochę nietypowy problem...

W zeszłą sobotę pękł mi stary piec (miał już swoje lata a był to jakiś marketowy z st-80), obecnie dom ma około 80m2 a nowy piec zakupiłem już z myślą o nowym domu którego budowę rozpoczynam w przyszłym roku (150m2). 

Piec który polecił mi instalator to Galmet Gladius KWT 17kw ze sterownikiem tech st-480n - wiem że to za duży piec na obecny dom ale myślałem, że da radę skoro i tak będę go później przenosił..

W trybie zpid próbowałem różnych ustawień

Przy parametrach czasu podawania minimum 5 sekund max 15 sekund i przerwach minimum 15 sekund max 60 sekund i wentylatorze w zakresie od 10% (na 100) do 30 % z załączonym pid żar jest poniżej retory natomiast gdy na początku miałem ustawione minimalne podawanie 10 sekund i minimalną przerwę 25 sekund było bardzo dużo spieków - praktycznie wogule sypkiego popiołu. 

Temp. zadana na kotle to 57°C natomiast CWU 47°C - i niezależnie od powyższych ustawień piec w chwilę dobija do około 64° i pid przechodzi w tryb nadzoru... Nie mam już pojęcia jak próbować to dalej regulować jak próbować... Ekogroszek który wziąłem na próbę to Sztygar Ultra 26-28 MJ/kg 

Posiadam zawór trójdrożny ręczny - nie steruje nim piec. Od środy około godz. 18:00 do dzisiaj piątku godziny 5:30 spalił mi około 20 - 25 kg... 

Bardzo fajnie gdyby był ktoś z okolic Bydgoszczy i był na tyle miły, że ze butelkę whisky mógłby podjechać i troszkę poduczyć.

Z góry bardzo dziękuję za pomoc.

 

IMG_20191128_203014.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszedłem inną drogą.

Wyłączyłem pid i w zwykłym trybie próbuję go ustawić tak aby dobrze spalał groszek.

Przy ustawieniach 10 do 55 podawanie / przerwa i wentylatorze 30% już lepiej pracuje niż z pid jednak nie dopalał groszku. 

Zmieniłem ustawienia na zalecane jako wyjściowe podawanie / przerwa 5 / 45 sekund, wentylator zostawiłem na 30% zobaczymy jutro co z tego wyniknie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.