Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Piec Dworek ZPT EKO III 26 KW sterownik Tech ST580 z PID


Komand19

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Posiadam do 2018r piec Dworek ZPT EKO III 26 KW.  ze sterownikiem Tech ST580 z PID.

Wszystko działa prawidłowo, spalanie też ok jednakże nie mogę sobie poradzić z pewnym ustawieniem.

Mianowicie chodzi o to że ogrzewanie podłogowe na parterze chodzi na pompie w sposób ciągły i reguluję jej temperaturę zaworem ręcznym na zaworze trójdrożnym zaś piętro jest ogrzewane grzejnikami - zawór 4 drogowy z siłownikiem i pompa obiegowa. Sterowanie pietra jest na sterowniku bezprzewodowym Tech ST 292 , po osiągnięciu zadanej temperatury w pomieszczeniu np 21 stC sterownik pieca wyłącza pompę obiegowa grzejników.

Chciałbym aby pompa na grzejniki chodziła cały czas a jedynie zawór 4 drogowy przymykał temperaturę na grzejniki chociażby dlatego żeby grzejniki łazienkowe w zimie były ciepłe.

Hydraulik który montował piec twierdzi że nie da się tak ustawić sterownika.. 

 

Czy ktoś jest w temacie i mógłby się wypowiedzieć?

 

Z góry dziękuję za wszelką pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berthold61

Ale ten zawór powinien mieć napęd elektryczny i pytanie jaki ty masz zawór czy da się do niego podpiąć taką głowicę z napędem , w moim sterowniku mam taką opcję sterowaniem zaworu no i oczywiście czujnik musi być też podpięty w tym rozdzielaczu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dobrze zrozumiałem na piętrze grzejniki i sterownik bezprzewodowy steruje tym układem. Więc taki sterownik steruje na zasadzie wł/wył ogrzewanie a nie na zasadzie grzej słabiej/ mocniej. Więc w tym sposobie sterowania nic nie zrobisz.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.