Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Regulacja kotła Termet MiniMax Elegance 24/24


dembol23

Rekomendowane odpowiedzi

Witam w listopadzie u mieszkaniu miałem wymieniony piec "stary" termet na Kocioł MiniMax elegance 24/24. 

Instalator zamontował piec, i odpalił . Do tej pory "chodzi" ale pytanie co do wyregulowania parametrów.

 

Mieszkanie około 60 m2, ociepłony 10 cm styropian, Okna pcv, dach 10 cm styropapa, grzejniki panelowe : Kuchnia + łazienka+ 2 pokoje.

 

Wiem że można zmiejszyć moc na kotle do 13 kW, czy mogę prosić o radę jak ustawić piec aby był najwydajnieszy czy musze wzywać fachowca. Temperatura na regulatorze w dzien 20 st, noc 19 st.

średnie spalanie 3m3 gazu na dobę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, dembol23 napisał:

średnie spalanie 3m3 gazu na dobę

Jeśli to prawdziwe dane to nie masz co wiecej robić. Bardzo dobry wynik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Ksieciunio napisał:

Jeśli to prawdziwe dane to nie masz co wiecej robić. Bardzo dobry wynik

W tym mieszkaniu mieszka Babcia, ona spisywała sobie codzienie licznik i tak mi podała :) ale patrze teraz na ostatnia fakture

od 06.01 do 05.02 zużyło 126 m3 gazu czyli średnio 4,2 m3 z tym że to jest z grzaniem wody i gotowaniem ( kuchenka)

 

Czyli nie ma się do czego przyczepić? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest bardzo niskie spalanie, ledwo 260zł za jednen z najzimniejszych miesięcy w roku. Luty może wyjść podobnie, a potem to już tylko mniej.  Spytaj się lepiej babci czy jej nie podnieść temperatury, a nie biedulka siedzi i marźnie. ;) średnio można przyjąć około 5-10% wyższy rachunek na każdy 1 stopień różnicy.

Zmaiast szukać oszczędności upewnij się, że ma w mieszkaniu czujnik czadu i wentylacja nawiewna działą prawidłowo, to jest kocioł z otwartą komorą spalania! Sądząc po tym co piszesz mieszkanie jest bardzo szczelne, może nawet za bardzo.  Do spalenia 1m3 gazu potrzebne jest około 10m3 powierrza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, tradycyjny napisał:

 Spytaj się lepiej babci czy jej nie podnieść temperatury, a nie biedulka siedzi i marźnie. ;

Na początku miała ustawione 22 st. to krzyczała że jej za gorąco, kazała ustawić sobie na 20 st :)

 

23 godziny temu, tradycyjny napisał:

Zmaiast szukać oszczędności upewnij się, że ma w mieszkaniu czujnik czadu i wentylacja nawiewna działą prawidłowo, to jest kocioł z otwartą komorą spalania!

Co do czujnika czadu to musowo ma zamontowany , te mieszkanie to jest w pewnym sensie dobudówka do mojego domu, tak więc mam wszystko pod kontrolą . Koło kotła jest kratka wentylacyjna więc chyba wszytko tak jak powinno być :)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.