Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[METAL-FACH] SEG PLUS 14kw - jak ustawić ekospalanie


krzyspy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam problem z ustawieniem ekonomicznego spalania w modelu METAL-FACH SEG PLUS 14kw. Nie dokładnie spala się ekogroszek, w popielniku zostaje sporo niedopalonego materiału. Ogrzewam 100m2. Nie znam się tez dobrze na sterowniku i potrzebowałbym porady, jak ustawić ekonomiczne spalanie groszku. Posiadam termostat pokojowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki  sterownik masz , czy retorta uszczelniona , jaka temp powrotu , wrzuć ustawianie modulacji .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poprostu wrzuć ustawienia z parametry regulatora/ustawienia kotła/modulacja mocy. Temp powrotu trochę niska , sprawdź czy masz włączoną ochronę powrotu jak tak to wyłącz, napisz jaką masz temp kotła i na jakim trybie kocioł pracuje standard, FuzzyLogic, itp Na swoim przykładzie wiem jak retorta nie była szczelna niedopalał groszku z jednej strony .Jakim groszkiem palisz.

 

 

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maksymalna moc kotła - 8 kW

100% Moc nadmuchu - 25%

50% Histereza H2 - 1 stopień

Pośrednia moc kotłą - 55%

50% moc nadmuchu -23%

30% Histereza H1 - 1stopień

Minimalna moc kotła - 45%

30% Moc nadmuchu- 22%

Histereza kotła - 1 stopień

korekta podawania - 0%

Temperatura kotła to 55 stopni ,praca w trybie standardowym. Groszek kupowany u sprawdzonego dostawcy z polskiej kopalni, suchy bez zarzutu o dużej mocy. Ochrony powrotu nie mogę wyłączyć, zdjąłem tylko czujnik. Piec użytkuję od roku i nadal jest dla mnie zagadką.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temp zdecydowanie za niska nie będę pisał z jakich względów to chyba oczywiste higiena kotła itp, ustaw na 70 stopni , z ekogroszkiem powyżej 27 kalorycznośći nie starczy ci parametrów by to

ogarnąć za duża kaloryczność , za mocno dmuchasz zmniejsz od góry moc nadmuchy. Spróbował bym przejść na FuzzyLogic. 8Kw zostaw niech moduluje , jak przyjdą mrozy dołożysz mocy .

 

 

100% Moc nadmuchu - 20%

50% Histereza H2 - 1 stopień

Pośrednia moc kotłą - 55%

50% moc nadmuchu -18%

30% Histereza H1 - 1stopień

Minimalna moc kotła - 45%

30% Moc nadmuchu- 15%

Histereza kotła - 1 stopień

korekta podawania - 0%

 

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ma KW do temperatury kotła , temp 70C , a moc czyli KW przy tym sterowniku zwiększa podawanie dawki paliwa , jak zmniejszach KW podawanie maleje , oczywiście zależność KW a temp kotła istnieje musisz dołożyć mocy by osiągnąć temp kotła w mrozy.Robiłeś test

podajnika ? nie przesypuje ci czasem ekogroszku jeśli tak zwiększaj kaloryczność , i korekta podawania -5 potem więcej obserwuj retorte modulacja trochę trwa.

 

 

 

 

0846c0c308ed110b5a11879fe03506a8.jpg&key=e718473adc557b2bae99179e8c8a0d690e465844d31007d721f251dd12759de9

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ja ci podałem tylko przykład jak wyglądają ustawienia.


Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.