Skocz do zawartości
IGNOROWANY

VITODENS 200W z VITOTRONIC 100 i ST 620RF


stop

Rekomendowane odpowiedzi

Witam szanowne grono !

Dawno tu nie zaglądałem . Teraz właśnie zmieniłem piec z miałowego na gazowy jak w tytule i przede mną I-szy sezon. Jako że mam b.mało czasu proszę kolegów o porady w sprawie jak najlepiej, najwygodniej i najefektywniej sterować moim ogrzewaniem. A oto co posiadam i ogrzewam :

dom 2-u kondygnacyjny ok 180 m2

dwa niezależne mieszkania (góra - dół)

jeden obieg grzewczy i wu też

instalacja solarna z 500 l zasobnikiem na wu

dolne mieszkanie oprócz grzejników ma też 2x podłogówkę (na powrocie z głowicami termost)

na górze tylko kaloryfery

wszystkie kaloryfery mają głowice termostatyczne

 

od paru dni mam włączony piec i eksperymentuję ze sterownikiem ale jakoś ciężko to idzie ponieważ trudno zgrać dwa osobne mieszkania jeśli chodzi o preferencje godzinowe np.wstawania rano itp. oraz mimo iż staram się czujnik trzymać w najzimniejszym pomieszczeniu to na dole czasem jest "niedogrzane". teraz ustawiam grzanie od 18.00 do 8.00 może w zimie gdy będzie działał nonstop to będzie lepiej . A może dałoby się dołożyć 2-gi czujnik (sterownik) w drugim mieszkaniu ? czy to ma sens? a może lepiej ustawić kocioł na stałą temp i niech "pracują" termostaty na grzejnikach? choć wydaje mi się to mniej efektywne i mało oszczędne.

proszę poradźcie coś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.