Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dobór Odpowiedniej Instalacji Do Moich Potrzeb


kapral0

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów. 

Ostatnio bardzo poważnie rozważam zakup, od mojego znajomego, gotowego domu 100m2 w stanie surowym, w którym nie ma jeszcze instalacji C.O. Jest to klasyczny projekt https://z500.pl/projekt/3/Z3,maly-i-funkcjonalny-dom-z-poddaszem-dostepny-takze-w-wersji-drewnianej.html?mirror=1  w wersji odbicia lustrzanego i z naniesioną zmianą w projekcie zamiany miejscami pomieszczeń łazienki i kotłowni na parterze oraz przystosowanie komina w kotłowni pod piec opałowy. W projekcie jest piec i ogrzewanie gazowe oraz dodatkowo kominek w salonie. Ów kominek chciałbym używać bardzo sporadycznie z racji jego rozmieszczenia (salon), bo nie widzi mi się ciągłe noszenie drewna przez "czyściutkie" pomieszczenie. Chciałbym zaznaczyć że grzechem byłoby nie wykorzystać mojego dostępu do drewna (mam grabowy las) i nie ukrywam że to paliwo widzi mi się jako dominujący opał. Budynek ociepliłbym styropianem 15. Myślałem nad połączoną podwójną  instalacją - piec na drewno + bufor ciepła + piec gazowy. Ale piece jakiej mocy? Jaki bufor? Może ta instalacja była by za duża do tej kotłowni (2,1m). Może wystarczy sam gaz. Proszę o podpowiedź. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.