Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaz Pilota Pokojowego R


Sebastianp17

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

 

Proszę o rade ponieważ mam kocioł 20kw z podajnikiem w którym palę pelletem cały czas mój problem polega ze mam grzejniki w całym domu oprócz w korytarzu ponieważ mam tam ogrzewanie podłogowe kocioł mam ustawiony 38c a w domu temperatura jest 28c w domu chcemy mieć 25-26 zamówiłem pilot r pokojowy który ma zadanie wyłączać pompkę c.o. i może tez ustawić ze obniży temperaturę na kotle również po wyłączeniu pompki c.o teraz mam takie pytanie czy nie zaszkodzi dla kotła ze np. będzie temperatura ustawiona 45c i pompka się wyłączy i później włączy i dojdzie do wystudzenia kotła dodam że mam pompkę cwu włączoną cały czas żeby chronić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do ustawienia temperatury czy to na grzejniki czy to na podłogówkę służą najczęściej zawory 3d + siłowniki (ale może być bez). Masz takie zamontowane?

 

Zaciekawił mnie ten Twój kociołek - jednak informacje na stronie KEMPES są bardzo słabe. Jedynie odnośniki do Alle...

Czy możesz zrobić zdjęcia palnika, komory spalania i wymiennika? przy pracującym kotle z temperaturą j.w.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Nie będę oceniał kotła ale fakt, że prowadzisz go na tak niskiej temperaturze i brak kondensatu wewnątrz tylko udowadnia, że da się...

Masz tam mierzoną temperaturę spalin?

 

38C na piecu to dla CWU możne być za nisko aby wziąć kąpiel/prysznic.

 

Sterowniczek już masz więc podłącz i korzystaj.

 

Temperaturę na podłogówkę możesz również zmienić nie tylko temperaturą ale również poprzez zmianę przepływu. Nie znam(y) Twojej instalacji - mógłbyś dołączyć jakiś schemat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Nie będę oceniał kotła ale fakt, że prowadzisz go na tak niskiej temperaturze i brak kondensatu wewnątrz tylko udowadnia, że da się...

Masz tam mierzoną temperaturę spalin?

 

38C na piecu to dla CWU możne być za nisko aby wziąć kąpiel/prysznic.

 

Sterowniczek już masz więc podłącz i korzystaj.

 

Temperaturę na podłogówkę możesz również zmienić nie tylko temperaturą ale również poprzez zmianę przepływu. Nie znam(y) Twojej instalacji - mógłbyś dołączyć jakiś schemat.

Nie mam czujnika spalin wiec temperatur nie jest mierzona

 

38c na piecu dla cwu na prysznic wystarcza już na kąpiel już nie i wtedy woda jest dogrzewana prądem

 

podłogówkę mam w korytarzu na dole i na gurze mam dwa rozdzielacze jeden w kotłowni pod który jest podłączone są grzejniki jak również podłogówka i przy podłogówce mam termostat na powrocie i to jest rozdzielacz od piwnicy i dołu drugi na górze i tam jest podłączona cala góra i podłogówka od korytarza z góry i na górze już nie posiadam termostatu na podłogówce bo nie mam jak go tam zamontować jest skrzynka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i dobrnelismy do sedna. Schemat bo jak regulacje masz tylko temp zadana kotła to nie ciekawie. Pomysł z zatrzymywaniem pompki co lub jeszcze obniżaniem temp zadanej słabo wyglada. Jak latem grzejesz cwu ?

doszedłem że na każdym grzejniku pomontuje termostaty elektroniczną bo mam grzejniki z głowicą a pilot będzie zamontowany i ustawiony najwyżej na 27c jak grzejniki się wyłączyły tam gdzie będą głowice to żeby wyłączył podłogówkę wodę latem grzeje prądem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.