Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ariston Genus Premium Evo Po Serwisie Dużo Pali


kubajvc

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. W zeszłym roku założyłem ogrzewanie gazowe a kotłem Ariston Genus Premium EVO. 
Miesiąc temu miałem pierwszy przegląd. Serwisant po wyczyszczeniu kotła postanowił mi "polepszyć" parametry i ustawił COŚ żeby kocioł mi JESZCZE MNIEJ palił gazu, mimo tego ze byłem bardzo zadowolony ze spalania po roku użytkowania. Podczas przeglądu poprosił o instrukcje która zostawił otwartą na stronie z regulacją parametrów kotła i mówił mi coś o tym że zmniejszył maksymalna moc kotła. Myślę ze to będzie przyczyna ale może się mylę. Dostałem się do Menu serwisowego i odczytałem ze moc kotła ustawiona jest na 35% czyli 10 kW. 
Pod instrukcją jak to zmieniać, jest tabelka z parametrami gazu - dołączam w załączniku. 

Pytania: 
Jak jest oryginalnie ustawione, bo chciałbym ustawić sobie to tak jak było a wiem ze podczas pierwszego uruchomienia nic nie zmieniali w parametrach kotła. 
Czy ta zmiana wprowadzona przez serwisanta ma to wpływ na zużycie? 
Parametr POWOLNY ZAPŁON - Jak powinien być ustawiony na tym kotle w standardzie? 
Zaznaczam ze serwisant te 10 kW ustawił na "pałę" nie podłączając żadnych urządzeń pomiarowych w komin a wydaje mi się ze ustawiając takie parametry powinien to zrobić prawda czy nie ?

Chcąc wrócić do ustawień fabrycznych powinienem kierować się tabelka regulacji gazu i ustawić wszystko wg tej tabeli ? 
Dla porównania. w zeszłym roku na tych samych ustawieniach sterownika pokojowego zużyłem 30 metrów gazu a w tym roku 80 metrów. Od razu mówię ze w zeszłym roku w najzimniejszym miesiącu zużyłem 77 metrów. Wiec ewidentnie wina leży w robocie serwisanta. 
Bardzo dziękuje za wszelkie odpowiedzi .

post-68353-0-13968700-1512240021_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.