Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem Z Kotłem Buderus U024-24K


mlyneek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam .  Kupiłem mieszkanie w którym  jest zamontowany kocioł  dwufunkcyjny marki buderus  U024-24K  z termostatem pokojowym CM707(piec ma okolo 10 lat).  Mam kilka pytań  odnośnie  działania tego ktoła .  Mam nadzieję ,że kto ś będzie w stanie mi pomóc. Pierwsza sprawa to według mnie dziwne działanie kotła.  KIedy piec  zaczyna grzać c.o. to działa w takim cyklu: grzeje  powiedzmy około 3-4 min i później sie wyłącza i znowu włącza po około 7 minutach . i tak w kółko. Przez godzinę grzania włącza sie i wyłącza jakies 10 razy.  Mieszkanie ma 67 m2 w ocieplonym budynku  , w każdym pomieszczeniu grzejnik z  termostatem. Druga sprawa to błąd ,który wyskakuje  najcześciej rano .  Powiedzmy o 7 rano piec powinien się włączyć  i dogrzac o 1 stopień i wtedy słyszę ,że piec odpala , zapala sie świeczka  i po paru sekundach gaśnie , następuje próba ponownego zapłonu ale nieudana i wtedy wyskakuje błąd . (czerwona dioda miga raz na sekundę ).  Czasami  w tym momencie włącza sie czujnik  tlenku węgla zamontowany obok pieca . Piec znajduje się w kuchni  , mieszkanie  jest otwarte  tzn. nie ma drzwi w pomieszczeniach .  Próbowałem znaleźć jakieś informacje na ten temat , wyczyściłem elektrody zapłonowe i jonizacyjną ale niczego to nie zmieniło .  Może troszkę lepiej odpala .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.