Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ustawienia Kotła Stalmark Pid


rav89

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, latem nabyłem nowy kocioł STALMARK UNIWERSALNY z PiD - sterownik st-81. proszę o informację jak ustawić sterownik do palenia miałem.

Moje dotychczasowe próby i kombinacje nie przyniosły efektu.

kotłem ogrzewanie domu 200 m2 i bojler z CWU 120 l. pale metoda od góry.

Moje ustawienia:

temp. zadana kotła 60

temp. wody wychodzącej z kotła na grzejniki 50

zawór 3d w poz 3

temp. zadana cwu 47

histereza cwu 5

tryb pracy kotła pompy równolegle

paliwo mial

 

z góry dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w zasadzie nigdy nie dopala paliwa do końca. zostaje ok 1/3 zasypu. czasami zostaje mi nawet połowa zasypu nie ruszona. piec przechodzi w wygaszanie i koniec. czyscilem juz komin 2 razy. sprawdzałem ciąg. kominiarz był i stwierdził że od strony wentylacji jest wszystko ok i trzeba tylko ustawić sterownik pieca.

nie wiem jakie ustawienia będą dobre bo nigdy nie palilem miałem. do tej pory w starym piecu mogłem palic tylko grubym weglem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli kocioł posiada po bokach komory zasypowej wyloty powietrza PP ( dysze ) to nie powinno być problemów . Jeśli dysz nie ma i powietrze dopływa tylko przez zasyp to może być niedobór PP i musisz dorobić sobie taką ponacinaną rurę napowietrzającą aby dostarczyć nad zasyp większą ilość PP. Stawiasz ją na ruszcie i dopiero wtedy zasypujesz miał. W sterowniku w podstawowym menu przestaw rodzaj paliwa na miał a w menu instalatora ( kod 000012 ) dajesz moc nadmuchu na powiedzmy 40-50 % i próbujesz. Ewentualne korekty mocy zrobisz po obserwacji wzrokowej jak to się spala. Miał powinien być lekko zwilżony, lepiej się pali. Temperatura spalin przy rozpalaniu 300*C, podczas normalnego palenia powiedzmy 220*C.

Odnośnie szybkiego wygaszania to przyczyną może być za słaby przyrost temperatury spalin i wody grzewczej, sterownik nie pobiera informacji o zmianach i przechodzi w tryb wygaszania. Ja w menu serwisowym podniosłem minimalną temp palenia z 45 na 50 tak samo próg wentylatora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mój kocioł nie ma po bokach żadnych dysz ani otworów. otwory nawiewowe z wentylatora sa tylko z tyłu komory spalania na wysokości 1/2 i 3/4 ponad resztę. 2x po 2 otwory średnicy ok 10mm. sterownik mam ustawiony na miał. spróbuję przestawić w ustawieniach instalatora tak jak piszesz i zobaczę czy coś się zmieni.

poniżej link do kotła który posiadam:

http://www.stalmark.pl/nasze-kotly/uniwersalny-pid.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.