Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zmiana Instalacji Co


Tarantul

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich 

na wstępie chciałbym się przywitać. Jestem nowy na tym forum, z instalacją CO nie mam zbytniego doświadczenia.

 

Posiadam w domu piec węglowy, instalacja otwarta , zbiornik przelewowy na poddaszu, na parterze grzejniki żeliwne (4szt) na 1 piętrze grzejniki panelowe (6 szt) poddasze aktualnie bez instalacji grzewczej.

Cała instalacja z 1 pompą na powrocie do pieca. Schemat aktualnej instalacji:

https://drive.google.com/open?id=0B-IOc9AdoR_iaG5BUU1OLVVQVEE

 

Chciałbym wymienić piec na kocioł kondensacyjny (aktualnie myśle o Termet Crystal lub Gold 1f 25kw), instalacje myślę zmienić na układ zamknięty bo z tego co zdążyłem się zorientować taki wymagają kotły gazowe.

Rurki które były poprowadzone do zbiornika wyrównawczego chciałbym wykorzystać do zrobienia na poddaszu ogrzewania podłogowego.

Dodatkowo do instalacji chcę podpiąć bojler CWU który aktualnie jest zasilany grzałką elektryczną.

W każdym pokoju chciałbym mieć możliwość indywidualnego ustawienia temperatury. Myślałem też o podpięciu do kotła czyjnika pogodowego.

 

Czy ktoś byłby w stanie mi podpowiedzieć jak się do tego zabrać, tj. jakiś schemat z wszystkimi elementami jakie potrzebuje do zrobienia takiej instalacji.

Aktualna instalacja jest na rurkach miedzianych, wszelkie przeróbki chcę zrobić sam. Lutować rurki potrafię, mam też odpowiedni sprzęt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.