Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Piec Na Pelet Plus Sama Podlogowka


Oberman

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam przymierzam się do montażu pieca na pelet defro bio Slim 10 kw do podlogowki plus cwu jak to najprościej wykonać? Z góry dziękuję za pomoc

Opublikowano

Schemat jest ok. Zamiast grzejnika podłączasz podłogówkę. Należy policzyć przekroje rur, armatury i wydajność pomp.

Opublikowano

A dodając bufor 200l zamiast sprzęgła żeby zwiększyć pojemność wodna układ do podlogowki podobno wskazane nie będzie błędem kociol defro 10 kw

Opublikowano

Bufor tak malej pojemności nie ma sensu. Bufory instaluje się w przypadku gdy mamy nadmiar mocy na kotle w stosunku do zapotrzebowania. W celu wyliczenia przepływów należy widzieć ile będzie pętli OP i jakiej długości. Następnie będzie jasne jaki będzie sumaryczny przepływ i poznamy wydajność wymaganą pompy. Po tym wyliczeniu wyjdą także średnice rur w obiegu.

Opublikowano

Czyli do samej podlogowki plus cwu nic więcej nie trzeba?

A czy rozdzielacz 6 pętli na dole plus drugi rozdzielacz 5 pętli na górze wystarczy jedna pompa i jedna na cwu i obieg kotlowy ? Czy muszą być 3

Opublikowano

Pompy muszą być 3:

 

- kotłowa wystarczy 25/40

- cwu wystarczy także 25/40

- op trzeba policzyć czy wystarczy 25/60

 

Obecne pompy są sterowane elektronicznie, wiec poborem prądu się nie przejmuj bo jest śmiesznie niski w porównaniu do starych komp.

Opublikowano

W sklepie polecony mi gotowy zestaw pompy Wilo do podlogowki ORAZ zestaw podniesienia temp. Powrotu para RS25/6 za 2500zl wystarczy coś takiego i czy nie jest to drogie?

Choć jak będzie działać to może warto???

Opublikowano

Stanowczo za dużo. Taniej wyjdzie złożyć samemu. W sklepie będą zalecać wszystko aby tylko sprzedać.

Opublikowano

Oki dzięki za pomoc chyba już wiem o co chodzi w razie niejasności będę pytał narazie dzięki wielkie.

Jeszcze jedno czy stosując ochronę powrotu trzeba montować sprzęgło albo kiedy trzeba??

Opublikowano

Sprzęgło służy do połączenia obiegów w których występują różne przepływy. Kocioł posiada swój obieg tzw kotłowy gdzie pompa na powrocie i termostatyczny zawór mieszający pilnuje stałej temperatury na powrocie kotła. Drugi obieg to ogrzewanie podłogowe zasilane przez pompę gdzie temperatura a właściwie jej obniżenie uzyskuje się poprzez regulację zaworu 3D. Najlepiej zastosować tutaj sterownik pogodowy z siłownikiem. Przepływy po obu stronach będą się zmieniać i to bardzo na początku włączenia ogrzewania lub gwałtownej zmiany temperatury co będzie skutkować zwiększonym poborem ciepła z kotła. Oba te obiegi muszą współpracować a bez sprzęgła byłoby to trudne do osiągnięcia.

 

Tańszym rozwiązaniem ale nie aż tak skutecznym jest instalacji pompy kotłowej łączącej bezpośrednio wyjście kotła z jego powrotem. Nie trzeba wtedy sprzęgła. Pompa ta pracuje stale lub jest sterowana ze sterownika kotła jeżeli posiada on taką funkcjonalność i załącza ją gdy np temperatura powrotu kotła spadnie poniżej 55 stopni. Do zasilania i sterowania podłogówki stosuje się wtedy układ taki sam jak wyżej napisałem.

 

W obu przypadkach zbiornik CWU posiada własną pompę tzw ładującą. Ona też może być sterowana przez sterownik kotła.

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.