agentwp Opublikowano 26 Kwietnia 2017 #1 Opublikowano 26 Kwietnia 2017 Witam, Wprowadziłem się do nowego mieszkania w budynku wielorodzinnym. Musiałem kilka grzejników przestawić w inne miejsce, jeden zaślepić w ścianie i jeden dołożyć. Z instalacji ja i pewnie sporo innych lokatorów spuściło wodę. Wczoraj podłączyłem grzejnik łazienkowy. Odkręciłem zasilanie i odpływ i grzejnik napełnił się do ok. 1/3 i koniec. Odkręciłem odpowietrznik, zeszło trochę powietrza i koniec. Pomyślałem ze zabrakło wody w układzie ale czy w nowym budynku wielorodzinnym nie powinna ona być uzupełniana automatycznie? Ostatecznie dolałem przez korek na górze grzejnika ok 5-6 litrów wody (grzejnik ma ok 2.5 litra) aż zrobiło się pełno. Wszystkie grzejniki (część mam zdemontowanych i zakręconych za zaworach przyłączeniowych) zaczęły grzać. Odpowietrzyłem je. Wróciłem do grzejnika łazienkowego odkręciłem korek i woda ledwo wylatywała z grzejnika ale to w tempie jakby w szklance powoli się menisk robił. Czyli ciśnienie było ledwie minimalne. Dziś po nocy znowu dolałem z litr do grzejnika i przy odkręconym górnym korku woda nie wylatuje. Czy ktoś mógłby mi wyjaśnić dlaczego tak się dzieje. Sprawdziłem w pionie na korytarzu i u sąsiadów też piony są tylko letnie. Trochę mnie martwi że coś nie tak zrobiłem. Mieszkanie znajduje się na ostatnim piętrze. Z góry dziękuję.
Maciek92 Opublikowano 26 Kwietnia 2017 #2 Opublikowano 26 Kwietnia 2017 Najlepiej i najszybciej będzie jak zadzwonisz do zarządcy budynku. Być może woda została upuszczona do pewnego poziomu z uwagi na remont, w którymś z lokali.
agentwp Opublikowano 27 Kwietnia 2017 Autor #3 Opublikowano 27 Kwietnia 2017 Tak zrobię ale jeszcze poproszę o sprawdzenie schematu. Grzejnik w łazience się nie napełnia. Domontowałem tam ogrzewanie podłogowe z RTL oraz grzejnik. Część grzejników mam tymczasowo zdemontowanych ale znajdują się one dalej od obiegu więc raczej nie powinno to mieć znaczenia. Czy samo podłączenie grzejnika w łazience i podłogówki mam OK? Dlaczego grzejnik w łazience się nie napełnia?
Rekomendowane odpowiedzi
Zarchiwizowany
Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.