Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki Kocioł Na Ekogroszek Do Domu Z Budynku Gospodarczego


arsenalj21

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam wszystkich i prosze o fachową porade w doborze pieca na ekogroszek.

 

Temat zacznę od tego że przebudowałem 30 letni budynek gospodarczy na mieszkalny

 

1.tak wyglądał

 

wymiary 9,90x9,40 była to obora+kuchnia letnia i pokój.Kuchnia z pokojem murowano z bloczka na 36cm,zaś obora to bloczek 12cm+pustak haszowy24cm(twardy beton) od środka.

 

2.tak wygląda obecnie

 

3.Roboty  jakie wykonałem to ; oborę od środka odkażałem i obmurowałem 12 suporex w srodek dając 4cm styropian i dobudowałem ganek z kotłownią suporexem 24 wymiary 6mx3m.na oborze jest strop z trawerzy haszowy ,natomiast kuchnie i pokój zrobiłem strop murowany z 12 suporex dając belki i bednarkę w śrobek.(strop zrobiłem taki żeby nie obciązac fundamentów).na około zrobiony wieniec.góre wykonałem z 24cm suporex.

 

4.Roboty na obecnym etapie to ;wstawione okna drutex. ocieplenie czesc obory na parterze 5cm styropian gdyż mór ma 54 cm,.W części ganku 10cm styropian,góra 15 cm styropian.

 

Poddasze ocieplam 25cm wełny ,na dole jest robiona wylewka sucha+ 10cm styropian+ocieplenie podłogowe.TYMCZASOWO będzie bojler 150l gdyż jesienią będzie zakładana Pompa ciepła z baniakiem 300l oraz fotowoltanika(dofinansowanie projektu unijnego) w domu mieszkac będzie 4 osoby

 

5.cały dom ma 160m2+80m2 podłogówki

 

6.dlatego bardzo proszę o pomoc w doborze pieca na ekogroszek. rozważam wybór SASA SLIM14 LUB 17.Podkresle ze wszystkie roboty wykonuję sam systemem gospodarczym przy małej pomocy osób 3

post-72470-0-81206300-1487505027_thumb.jpg

post-72470-0-76097900-1487505044_thumb.jpg

Opublikowano

Jest taki portal http://cieplowlasciwie.pl/start tam można w przybliżeniu  wyliczyć zapotrzebowanie budynku na KW , sam korzystałem 3 lata temu. Co prawda wybór padł na coś tańszego ( ograniczone fundusze) ale teraz z perspektywy czasu wiem że kocioł który wybrałem nie był najlepszym wyborem, ale ogólnie nie ma bólu, ważne jest sterowanie, sterownik obowiązkowo z modulacją żadne interwały, nie polecam i nie tylko ja, a większość bardziej doświadczonych ode mnie- kotłów z rusztem wodnym, jeśli już to ruszt awaryjny władany. Wbrew pozorom ruszt wodny wcale nie jest dobrym rozwiązaniem pogarsza proces spalania ( poszukaj forum gdzie udziela się gościu o ksywce zawijas czy coś w tym stylu) Kotły Sas uchodzą za niezłe ale cenowo już nie za bardzo. Palnik w tym Sasie to retorta, paliwo tylko ekogroszek, warto zastanowić się nad palnikiem wielopaliwowym, ja taki mam i w okresie przejściowym do eko dosypuje trociny, bez skutków ubocznych. 

Warto zerknąć na http://czysteogrzewanie.pl/kociol/co-za-duzo-to-niezdrowo-dobor-mocy-kotla-weglowego/ dotyczy to co prawda zasypowca, odnosi się nieco do podajnikowca. Ostatnia nagonka na smog unoszący sie nad nami, ustawa o tym, kotły 5 klasy i tu dla przykładu niektóre firmy robią już takie kotły na ekogroch i żaden z tych kotłów nie ma rusztu wodnego. Wybór kotła to decyzja na kilka lat i najgorsze co może byc to przewymiarowanie kotła.Tu dla przykładu : wymieniałem u rodziców kocioł na ekogroszek, chciano mi wsadzić 25kw ja byłem za 19, gdy troszkę pogrzebałem wziołem 15, teraz wiem wystarczyłby 12.

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.