Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Witam Wszystkich Serdecznie:)


Juby3004

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym się serdecznie ze wszystkimi przywitać.

Jestem Łukasz z Głogowa.

Od 3 lat jestem palaczem w kotle spawanym przez mojego śp. Dziadka (żeliwo 8-10mm około 30 kw)

 

1 rok to była makabra, ale moje lenistwo i dociekliwość zmusiły mnie do czytania i szukania jak to robić lepiej i wydajniej (poszło koło 5 ton węgla orzech)

2 rok początki palenia od góry małe przeróbki kotła większa świadomość co ja tam wyrabiam  cieplej w domku i w miarę stała temperatura (poszły 3t węgla orzech)

3 rok palenie tylko od góry przerobienie kotła pod względem powietrza wtórnego, zmniejszenie paleniska stała temperatura w domu (delta maks 2 stopnie) brak dymu z komina i edukacja wszystkich sąsiadów jak to można robić lepiej i taniej (to dopiero ciężki orzech do zgryzienia gdyż ja mam 26 lat, a średnia wieku w okolicy 60-70l) (spaliłem około 2,5t węgla orzech)

 

Teraz postanowiłem trochę przerobić swój system co/cwu

mianowicie:

cwu nigdy nie było zasilane kotłem tylko grzane gazem (wiem bez sensu ale właśnie głównie dlatego chcę troszkę pozmieniać)

nowy kocioł (powalczę o lepszą stałopalność i skuteczność)

 

resztę opowiem w wątku który założę.

 

Jeszcze raz wszystkich serdecznie witam i pozdrawiam oraz życzę innym jak i sobie ciekawych rozmów i wymiany spostrzeżeń oraz informacji :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.