Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Prośba O Opinie Nt. Kotłów Na Paliwa Stałe


andix1

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie muszę wymienić piec żeliwny na miał ponieważ trochę przecieka, służył mi 28 lat. Dom 220 m nieocieplony z ceramiki. Zastanawiam się na SWG-25 lecz ma 2 lata gwarancji i blacha 5 mm. Mam dużo drewna sosnowego z rozbiórki (belki 120 lat) Czy ten piec może palic takie drewno i jaka jest orientacyjnie trwałość takiego pieca? Ponieważ nie mogę za długo się zastanawiać nad zakupem bardzo prosze o Wasze opinie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może jakiegoś dolniaka do drewna np MPM-DS II

Poczytaj sobie i poobliczaj

http://czysteogrzewanie.pl/

http://cieplowlasciwie.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw zdecyduj czym głównie będziesz palił a potem dobierz kocioł, bo co jest do wszystkiego jest do niczego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam, za odpowiedzi z góry wielkie dzięki. Zamierzam kupić kocioł do ogrzania 220 m, ściany to cegła dziurawka na zewnątrz i max główką do zewnątrz.  Największe straty ciepła przez okna. O jakiej mocy kocioł zakupić, czy komin 14x25 cm wysoki 10 m jest odpowiedni do dolniaka? Ponieważ kocioł będzie wkładany do kotłowni przez okno muszę go polożyć na boku i na na płycie zsunąć po belkach. Czy palnik się nie uszkodzi przy takim wkladaniu? Dodam że jest to stara instalacja i w rurach jest "trochę" wody, grzeniki panelowe stare.

Póki co mam sporo drewna sosnowego z rozbiórki. Czy da rade w nim palić. czy może coś innego zaproponujecie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytasz czy da się w NIM palić . Ale w czym? :blink:  Nie piszesz jaki Ci najbardziej by odpowiadał. Komin OK ,ja miałem fi 150, wysoki ok 7,5 m i było spoko. Duży zład wody jest dobry dla wszystkich kotłów,to jak bufor. W ds spalisz to drewno lepiej niż w GS. Natomiast mniej wybredny co do rodzaju węgla jest także GS,oczywiście odpalany od góry. Przed montażem zakupionego kotła pozdejmuj obudowę bo szkoda by było ją porysować czy uszkodzić. Szamot jeśli nie walniecie z góry na beton,wytrzyma na pewno, choć ja bym wymontował z kotła co się tylko da tzn drzwi,ruszt,szamot, czopuch i co tam jeszcze.Będzie lżejszy a wam łatwiej. Na stronie ciepłowłaściwe po wypełnieniu formularza otrzymasz przybliżony wynik odnośnie wielkości kotła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie my za Ciebie nie wyliczymy zapotrzebowania na ciepło budynku bo wróżkami nie jesteśmy, wypełnij link który już wcześniej podałem i podaj wyniki:

http://cieplowlasciwie.pl/

220m2 dla nieocieplonego budynku to w dużym przybliżeniu 22kW

przy ocieplonym mniej ale ile to musisz wypełnić link najdokładniej jak potrafisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.