Skocz do zawartości
  • Witaj na naszym forum o ogrzewaniu!

Na forum znajdziesz odpowiedzi na wiele pytań związanych z ogrzewaniem. Zachęcamy do rejestracji po której: będziesz miał(a) możliwość pisania postów, zobaczysz wszystkie zdjęcia i schematy, staniesz się częścią naszego forum :) Zapraszamy...

magazynbiomasa

Poszukiwany Posiadacz Kotła/pieca Na Pellet Z Okolic Poznania

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,

redakcja "Magazynu Biomasa" poszukuje zadowolonego użytkownika pieca/kotła na pellet, który zgodziłby się na współpracę redakcyjną na łamach dodatku "Rynek Pelletu".

Interesuje nas wywiad z posiadaczem ww. urządzenia, który przedstawi jego zalety, opowie o użytkowaniu, wyjaśni kwestie związane z ceną/opałem itp.

Redakcji zależy także na zrobienia zdjęć instalacji w domu oraz samego użytkownika.

Zależy nam na osobie z Poznania lub okolic Poznania.

Zapraszamy do kontaktu!

redakcja@magazynbiomasa.pl

tel. 609 336 794

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czy oprócz zalet można przedstawić wady?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Oczywiście, w tej sprawie też prosimy o kontakt na maila redakcyjnego i pozostawienie do siebie danych kontaktowych.

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Rudka
      Witam.
      Szukam kotła na pellet do domu o pow. 180m2. 80% podłogówka, dwa grzejniki, zbiornik cwu 200L. W lokalnej hurtowni spotkaliśmy kotły z firmy kotłospaw - model slimko oraz duoko na pellet ktore bardzo fajnie sie prezentuja.
      Slimko - mały, zgrabny. Ma palnik kipi z którym mamy dobre doświadczenia (u brata taki pracuje). Automatyka PLUM. Sprzedawca zaproponował moc 16kW.
      DuoKo kociol z tradycyjnym zasobnikiem z boku. Wieksza pojemność zasobnika co gwarantuje dłuższą bezobsługowość. Wymiennik pionowy. Tak jak wczesniej palnik kipi.
      Ktory z kotłów byście wybrali? Upieramy się przy tej firmie ponieważ w naszym starym domu kocioł z tej firmy pracuje już kilka lat bezawaryjnie (procz wymiany dmuchawy na gwarancji) Dodatkowo kilka km od nas jest ich serwisant. Dodam, że kotłownia w ktorej bedzie stal kociol jest dosyć duża bo aż 10m2. 
    • Przez qwazar1906
      Witam wszystkich;
      stoję właśnie przed wyborem sposobu ogrzewania w domu dotychczas opalanym kaflowcem i wolnostojącym piecem pokojowym;
      dom ok 100 m2 z poddaszem na razie nieużytkowym, instalacja już rozłożona, komin z cegły o przekroju ok 16x50 z dobrym ciągiem bez zanieczyszczeń, w 100%drożny; ok 8m; 
      pora na wybór kotła i tutaj prośba o pomoc- z różnych względów chciałbym zainstalować piec pelletowy /głównie z racji wymiarów kotłowni, która jest nie do ruszenia, tzn. układu pomieszczeń i przejść nie da się zmodyfikować/; przeglądam to forum i inne oczywiście też szukając odpowiedzi na pytanie o potrzebę instalowania w kominie z cegły wkładu stalowego; instalator twierdzi, że absolutnie nie ma takiej potrzeby, producenci /np. elektromet/ również podobnie; z informacji tutaj przeczytanych wynika, że wkład jednak raczej wskazany; wsadzić go teraz niezbyt duży problem ale jeśli to zbędne... 
      więc tak:
      -czy rzeczywiście wkład absolutnie niezbędny /bez komin ulegnie uszkodzeniu, brak ciągu, itp./
      -jeśli tak to jaki wkład i czy jeśli średnica czopucha kotła to np. 13 cm to wystarczy taka rura
      -czy w jednym murowanym kominie można umieścić dwie rury - jedną spalinową a drugą wentylacyjną  
      za pomoc z góry dziękuję
    • Przez Norberto77
      Witajcie, jaki macie czas podawania pelletu przy rozpalaniu? bo wydaje mi się, że po ostatnim serwisie mam ten czas wydłużony i piec dostaje za dużą dawkę. Pozdrawiam Norbert
    • Przez zebbik
      Witam.
      Mam zamiar kupić kocioł na pellet, obecnie mam kocioł na węgiel. W rozmowie z dwoma różnymi sprzedawcami, zapewniali mnie, że nie ma żadnych wymogów odnośnie wkładu do komina. W świadectwie/certyfikacie na 5 klasę, jest napisane, że temperatura spalin przy mocy znamionowej to 125st. Gdyby to był kocioł zasypowy węglowy nie miałbym wątpliwości, że muszę dać wkład w komin, a tutaj ....
      Żeby dać wkład muszę frezować komin itd. ogólnie jakieś 6-7tyś zł. Nie do końca mi to pasuje, ale nie chce też wykwitów na kominie. Komin jest w środku obrysu domu, nie na krawędzi, myślałem żeby ewentualnie docieplić do na strychu.
      Jakie jest Wasze zdanie odnośnie samego komina przy kotle na pellet?
    • Przez wielgo97
      Witam. Do tej pory miałem piec na miał. Przyszedł czas na zmianę i mma pytanie, czy ktoś posiada kocioł z tematu i jak się sprawuje?
  • Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.