Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wyciek Wody Z Przewodu Spalinowo-Powietrznego.


jarzynekk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Mam problem z wyciekiem wody z przewodu spalinowo-powietrznego od pieca. Piec TERMET ECOCONDENS 25kW. Piec podłączony jest przez przewód powietrzno spalinowy tj. około 1,5 metrowy odcinek poziomy w pomieszczeniu, wejście przez ścianę do trzonu kominowego. W samum trzonie kominowym wprowadzona jest tylko rura wewnętrzna spalinowa. Zewnętrzna rura powietrzna kończy się w kominie. Rozwiązanie to jest dopuszczone przez termeta w instrukcji i podobno często wybierany przez instalatorów z racji redukcji kosztów.

 

Podczas pracy pieca dochodziło do wycieków wody w miejscach połączeń odcinków rury powietrzno spalinowej (łączone kolanek z odcinkami prostymi) w ilości ok 2 litrów na dobę. Instalator pojawił się, rozebrał przy mnie odcinek rury w pomieszczeniu i okazało się że niedbale były zamontowane łączenia wewnętrznej rury spalinowej w kilku miejscach, miejscami obsunięta uszczelka itp. Po ponownym montażu wykonano badanie szczelności przewodu powietrzno-spalinowego przez serwisanta termetu - analiza wykazał szczelność przewodu (inna osoba niż instalator).

 

Po tych zabiegach w dalszym ciągu pojawiają się wycieki na łączeniach przewodu (w minimalnej ilości podczas trybu ogrzewania podłogowego, nieco większe podczas wody użytkowej). I wycieki te nie pojawiają się codziennie pomimo codziennej pracy kotła. Co ciekawe czasem wyciek pojawia się w jednym miejscu, czasem na kolejnym łączeniu bliżej pieca.

 

Czym może być spowodowana ta sytuacja i jak temu zaradzić.

 

Moje podejrzenia skierowane są na wpływ zewnętrznej temperatury powietrza. Dochodzi do sytuacji w której skrapla się z powietrza para wodna na powierzchni zewnętrznej nagrzanej od spalin rury spalinowej. Skroplona woda spływa po zewnętrznej powierzchni rury w dół w kierunku pieca, po czym kapie na ścianki zewnętrznej rury powietrznej na odcinku rury powietrzno spalinowej na poziomym odcinku rury w pomieszczeniu. Stąd woda wypływa na łączeniach tych odcinków. 

 

Czy spotkaliście się z taka sytuacją i czy moja teoria ma sens czy instalator bądź deweloper który budował budynek coś spieprzył i stąd ten problem. I jak temu zaradzić?  Wycieki te uniemożliwiają mi wykonanie zabudowy przewodu rigipsami.

 

Jak wrócę do domu to dołączę zdjęcie odcinka przewodu w pomieszczeniu łazienki.     

 

Pozdrawiam

Krzysiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.