Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Woda W Bojlerze Sie Wychładza.


overs

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Zwracam się do was z prośbą o pomoc. Mianowicie , w nocy wychładza mi się woda w bojlerze , podejrzewam iż kocioł wychładza bojler.
Mam układ z pompą i bojler jest wpięty zaraz za nią , niemam żadnego zaworku zwrotnego ani na zasilaniu ani na powrocie.

Sterownik prosty , do pompy, ustawiam recznie temp. przy jakiej ma załączać się pompa. Kocioł zwykły wsypowy , bez zadnej elektroniki.

 

Noszę się z zakupem zaworu elektrostatycznego 3/4 + dodatkowy sterownik róznicowy miedzy bojlerem a kotłem.

Ale niewiem czy nie zacząć od jakiegoś zaworu zwrotnego, ew. moge prosić o jakąś rade ?

 

dziekuje

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko zaw zwrotny zadne elektro zawory po co te klamory .Zaw.zwrotny koszt no strzelam dobry sprezyna , czy klapowy ale tylko w poziomie montaz klapowego 15 zl.

No i ster.do pompy prosty  szukaj na allegro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Zwracam się do was z prośbą o pomoc. Mianowicie , w nocy wychładza mi się woda w bojlerze , podejrzewam iż kocioł wychładza bojler.

Mam układ z pompą i bojler jest wpięty zaraz za nią , niemam żadnego zaworku zwrotnego ani na zasilaniu ani na powrocie.

Sterownik prosty , do pompy, ustawiam recznie temp. przy jakiej ma załączać się pompa. Kocioł zwykły wsypowy , bez zadnej elektroniki.

 

Noszę się z zakupem zaworu elektrostatycznego 3/4 + dodatkowy sterownik róznicowy miedzy bojlerem a kotłem.

Ale niewiem czy nie zacząć od jakiegoś zaworu zwrotnego, ew. moge prosić o jakąś rade ?

 

dziekuje

Marcin

Moim zdaniem dobrze myślisz. U mnie ster różnicowy steruje drugą pompą. Jest zawór zwrotny. Sprawdza się wyśmienicie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mogę zapytać , druga pompa po co ? tylko do bojlera ?
zawór zwrotny mam zakupiony - sprezynowy , tylko czytalem ze lepiej klapkowy.

 

Poprawcie mnie jeśli źle myśle. Sterownik pompy z pieca , wyłącza pompe przy 35`C . do tego czasu następuje wymiana wody między bojlerem a piecem, woda z bojlera

utrzymuje "sztucznie" działanie pompy , aż wychłodzi się wszystko do 35`C. czyli , jak założę zawór zwrotny na dopływie , to będzie spełniać swoją rolę , ale na odpływie ??

wtedy dopóki działa pompa to i tak zawór zwrotny zgodnie z przepływem będzie dawać wodę na piec. dlatego kombinuje z tym drugim sterownikiem.

 

uklad mam taki : piec - pompa = podlogówka , bojler , kaloryfery na pietrze , 2-gim pietrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.