Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Setlans Plus 21 Kw


pretender

Rekomendowane odpowiedzi

Witam chciałbym podzielić sie swoimi uwagami co to tego kotła.

 

Kupiem go poniewaz mozna zmienic mozliwosc otwierania drzwiczek. Pan sprzedajacy defro zazyczyl sobie dodatkowo 700zl. za zmiane drzwiczek.

 

Dom z poddaszem uzytkowym 200m2 powierzchni użytkowej. Sciana 41 cm szerokości w tym 10 cm sytopianu( 3 -warstwowa) Stropodach grubości 9 cm na to 25 cm wełny. Podłoga 15 cm sytropianu. Na dole grzejniki + podlogówka, na górze grzejniki.

 

Piec setlans plus. Obecnie dmuchawa odłączona, zamontowany miarkownik ciągu i kierownica powietrza wtórnego.

 

Piec dobrze ocieplony( piwko grzeje stawiając je na czopuchu (to w ramach dygresii) nagrzewają się tylko drzwiczki. Drzwiczki sa ocieplone( to mnie zaskoczyło) Jak montowalem kierownice to musialem wyciac otwory. Jest tam jakas wata niepalna. Powierzchnia grzewcza jest duza. Piec czysci sie bez problemu. W kazdy zakamarek jest dostep. Nie potrzebny jest ten rusz wodny.

 

Moc 21 na moj dom jest za duza. Obecnie bym kupil tak gdzies okolo 15-17 kw. Na nastepna zime poloze cegly szamotowe. Komora spalania obszerna.

 

Pale weglem z wesolej orzech I. Wczesniej palilem orzechem II.Orzech II jest o niebo lepszy. Dluzej trzyma i lepiej sie wypala. W mrozy -10-15 spalalem okolo 25 kilo dziennie. Nie wiem czy duzo czy malo. Mam male dziecko, zona non stop w domu. Tem w domu to 23 w dzien, na ranem okolo 5 rano- ropalam wtedy- w domu jest 21C.   

 

Wada fabrycznego sterownika jest brak mozliwosci ustawienia od jakiej tem. ma sie wlaczac pomka cwu. ( sa tylko histeryzy, ja np. chcialbym abz pompa cwu wlaczala sie przy tem 50 c a tak nie moge zaprogramowac-uwazam to za wade tego sterownika. obecnie wlacza mi sie pompka cwu przy 42 c na piecu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.