Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kocioł R-Eco M 26 Słaba Jakość I Brak Możliwości Wymiany


piotho

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

5 lat temu dokładnie 3 września 2008 zakupiliśmy piec firmy R-ECO model M 26, Zapłaciliśmy wtedy za niego 5041 zł brutto. Gwarancja na ten piec przysługuje na wkład kotła 10 lat a na pozostałe części 2 lata. Piec jak to piec wiadomo ma służyć do ogrzewania domu, niestety pojawiały się awarie i z roku na rok ich przybywa. Pierwszą z nich była uszkodzona zasuwa małych drzwiczek, następnie sam zawias drzwiczek. Następną awarią był sterownik co o dziwo po 2 tygodniach zjawił się pan z serwisu i wymienił go po tygodniu (okres chłodnej jesieni ;( ) Kolejną awarią niestety która wyszła przed kilkoma dniami było przepalenie się zastawki do przymykania komina (prosta sprawa rozkręci się, pospawa nową i po służy znów na długie lata) ale okazało się że jest pęknięcie części kotła ! Słabej jakości żeliwo bo tylko taki może być powód palone było w kotle według zaleceń powyżej 52 stopni ale też nigdy nie więcej niż 70 stopni (temperatura wody) itd. W kotle była popękana cała rewizja i czopuch strach pomyśleć że mogły się ulatniać jakieś gazy itd bo na pęknięciach pojawiły się spore otwory. Więc postanowiłem zadzwonić najpierw do sklepu gdzie go zakupiłem tam dostałem informacje że mam się skontaktować z producentem, tak też zrobiłem. Po dodzwonieniu się pytam czy rewizja podlega gwarancji i chciałbym ją wymienić gdyż cała popękała !!! , pan z firmy R-ECO powiedział że NIE na tą część przysługuje tylko 2 lata gwarancji gdyż jest to pozostały element kotła. Na logiczne myślenie rewizja która jest skręcona fabrycznie klejona silikonem wysokotemperaturowym obudowana cały obudową pieca raczej należy do części kotła ?? niestety czeka mnie teraz spawanie żeliwa które jest słabej jakości więc chyba będę zmuszony do zrobienia własnej z blachy metalowej bo niestety na kupno nowego pieca mnie nie stać szkoda że ta usterka wyskoczyła przed samą zimą :(

 

czytając na innych forach dużo użytkowników również jest zawiedziona jakością jak i obsługa klienta czy serwisem gwarancyjnym.

 

Dlatego ostrzegam innych przed kupnem kotłów zasypowych żeliwnych firmy R-ECO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.