Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Prosba O Pomoc


pewex

Rekomendowane odpowiedzi

prosze o pomoc w temacie w piwnicy ogrzewanie olejowe z zaworem przeciw powrotnym pompa cyrkulacyja i balonem wyrownawczym na parterze w salonie zdjolem jeden kaloryfer a w jego miejsce chce postawic koze zPODKOWA do grzania wody i potrzebuje informacji jak to wpiac do systemu ? w ktorym miejscu dac zawor jednokierunkowy i pompe cyrkulacyjna oraz jak wpiac podkowe czy powrot wody polaczyc z wejsciem na nagrzewnice? a dalej poprzez pome wepchac wode do systemu albo wode ciepla jeszcz podgrzac w podkowie i skierowac ja do powrotu w kierunku pieca prosze o odpowiedz na wczoraj bo zona moze urwac moja meskosc bo ma juz dosc moich modernizacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za duzo pytan za mało danych

koza tylko do obiegu cwu? jaki zasobnik :z dwiema wezownicami, z jedna ?

jesli koze chcesz wpiac w miejce grzejnika to bedzie grzała cał a instalacje co +cwu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co piszesz wywnioskowałem jak najmniej przeróbek i koza w miejsce grzejnika...

a wiec tak;

powrot kozy + zawór odcinajacy do powrotu instalacji

zasilanie kozy +zawór odcinajacy +filtr skosny+ pompa kotłowa c.o. + zawór zwrotny (kierunek w strone zasilania grzejnika )+ zawór odcinajacy +zasilanie grzejnik

tak jak napisałem koza bedzie grzała co i cwu,ale przy wygaszaniu kozy pompa co kozy bedzie wychladzac zasobnik cwu. no iprzydałby sie jakis sterownik do tej pompy ( niech nie chodzi na prózne)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.