Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Nastawy sterownika ST-77 w kotle SAS ECO


fryniu

Rekomendowane odpowiedzi

W tym sezonie grzewczym rozpoczełem ogrzewanie mojego domu nowym piecem SAS ECO z sterownikiem ST-77. Jest to dla mnie nowe doswiadczenie gdyż do tej pory pałiłem w zwykłym piecu węglowym "samoróbką". Chciałby porady co do ustawień sterownika aby wykorzystać piec maksymalnie dobrze co za tym idzie jak naj oszczędniej. Mam dom 160m2 nie ocieplony częściowo nowe okna pcv. Teraz przy temperaturach ok +5 spalam dziennie ok 35 kg miału ciekawe ile spalę jak będzie duży mróz? Może ktoś z forumowiczów ma ten sam piec i sterownik , dłużej go użytkuje i chciałby się z ze mną podzielic swoimi spostrzeżeniam, zapraszam do dyskusji jestem otwarty na wiedzę na ten temat.

Oczywiście uwagi i rady użytkowników innych pieców i sterowników też są bardzo mile widziane myslę że nie które zasady nastaw są wspólne dla wszystkich pieców i sterowników. Zapraszam.

Pozdrawiam fryniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

witam !!! tez mam ten sterownik i wydaje mi sie ze ustawienia mojego pieca maja te same problemy, dużo pali oraz podwyższa sie temperatura powyżej zadanej aż o 10 st jeżli może nam ktos pomóc to zapraszamy być może trzeba podać parametry jakie sa aktualnie na sterowniku.

Ogrzewam dom dwu pietrowy nieocieplony w garazu jest jeden grzejnik a na pierwszym pietrze sa dwa właczone grzejniki natomiast na samej górze gdzie mieszkam ogrzewam wszystkie pomieszczenia .

piec ma 25KW + bojler 140 lt paliwo eko groszek , zostaje z niego szlaka nie spala sie na popiół taki jak z papierosa .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę a właściwie zauważyłem że z tym podwyszaniem temperatury jest tak temperatura wody w płaszcu na który działa płomień jest wyższa niż tam gdzie jest czujnik. Czujnik wyłącza nadmuch i podawanie gdy osiągnie zadana temperaturę a dopiero pochwili do czujnika dopływa woda z płaszcza o wyższej temperaturze i pochwili wskazania są wyższe od zadanych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.