Skocz do zawartości
IGNOROWANY

EUROSTER 2006TX


piono2

Rekomendowane odpowiedzi

Termostat pokojowy to prymitywne urządzenie, które po osiągnięciu pewnej temperatury zwiera styki. To, w jaki sposób jest to interpretowane w regulatorze, zależy od jego konstrukcji. Trzeba więc dokładnie postudiować dokumentację swojego regulatora, aby wyrobić sobie pogląd, co będzie się działo i czy to się może opłacać. Najlepiej, jeśli ktoś ma termostat podłączony akurat do tego właśnie sterownika i opowie, jak to jest w praktyce. Sam Euroster robi, co do niego należy, jeśli nie jest zepsuty, i tylko tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Zastosowanie programatora pokojowego przynosi faktyczne oszczędności z tego tytułu, że nie przegrzewa się pomieszczeń co jest związane z zużyciem określonej ilości opału. Realne oszczędności to jednak średnio 10-20 %, co jest już warte zachodu. Proponuję stosowanie programatorów z reakcją 0,25 st C. Trochę droższe, ale bardziej precyzyjne.

 

Pozdrawiam

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat z innego wątku:

 

Witm,

 

Właściwie to niewiele można dodać do tego co napisał Marcin Admin. Od siebie dodam tyle, że sterowanie wentylatorem nadmuchu do kotła Eurosterem lub dowolnym innym programatorem pokojowym przyniesie więcej szkody niż pożytku; więcej - przyniesie samą szkodę i jest wręcz niebezpieczne. Jeśli już to sterowanie pompą, choc jest to rozwiązanie pozorne mające na celu wymusić pracę kotła na opał stały do pracy kotła gazowego. Skłaniałbym się ku sterowaniu takim programatorem sterownika zaworu mieszającego, w żadnym wypadku jednak wentylatora nadmuchu.

 

Pozdrawiam

Piotr

 

A więc lepiej sprawdzić, czy sterownik Tango Negro steruje zaworem mieszającym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i jeszcze mam problem z podłogówką. Mój sterownik kotła nie steruje pompą od podłogówki, mam osobny sterownik dla tej pompy, który załącza lub wyłącza pompę w zależności od temperatury w kotle. Jeżeli podłącze euroster to rozumiem że po osiągnięciu nastawionej temperatury np 21 st pompa c.o. zostanie wylączna i zostanie cykliczne załączna a z kolei podłogówka bedzie dalej chodzić. czy w takim przypadku ma to sens. Może jakieś rozwiązania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i jeszcze mam problem z podłogówką. Mój sterownik kotła nie steruje pompą od podłogówki, mam osobny sterownik dla tej pompy, który załącza lub wyłącza pompę w zależności od temperatury w kotle. Jeżeli podłącze euroster to rozumiem że po osiągnięciu nastawionej temperatury np 21 st pompa c.o. zostanie wylączna i zostanie cykliczne załączna a z kolei podłogówka bedzie dalej chodzić. czy w takim przypadku ma to sens. Może jakieś rozwiązania?

 

Witam,

 

Jeśli oczekujesz w miarę precyzyjnej odpowiedzi do powiedz, czy ma zostać zachowany tzw. efekt ciepłej podłogi czy podłogówka ma działać na zasadzie załącz-grzej i wyłącz-nie grzej.

 

Pozdrawiam

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sterownik tango negro nie posiada sterowania zaworem 4d mieszającym. Przed pompą na podłogę mam zamontowany jeszcze zawór trójdrożny tak aby woda na podłogę nie przekraczała 45st. Zależy mi na tym aby w domu była zachowana temperatuara np 21 st, a także na tym aby powrót wody do kotła nie był za zimny tak aby kocioł mógł szybko nabić temperaturę nastawioną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.