Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Modernizacja Instalacji z piecem miałowym


RobgiE

Rekomendowane odpowiedzi

Witam posiadam w sumie 3 letnia instalacje.piec miałowy sterowany komputerem grzejniki aluminiowe.Dom wyremontowany mury jeszcze nie ocieplone ale maja 47 cm grubości cegła pełna. No i teraz opis problemu/propozycji.

Problem mój polega na tym ze jak ustawie ok 50 C na piecu to w domu mam za gorąco jak mniej to temp jest ok ale w piecu pali się jakby nie mogło zadymia się no i wogole lipa.I teraz mam takie przemyślenia i potrzebuje opinii pomocy.

Czy zastosowanie zaworu 3 drożnego żeby zrobić 2 obwody tak jak jest w piecach na ekogroszek pomoże mi ? i czy będzie się lepiej palić ekonomiczniej czy jak? bo ze lepiej dla pieca to wiem. Nie mam również termostatów no i w związku z tym pytanie następne czy warto je stosować czy mając instalacje 2 obwodowa wystarczy ustawić sobie właściwy stopień mieszania i będzie ok ( w sumie teraz tak niby robiłem).

Co lepiej zrobic termostaty ipodniesc temp w całym układzie czy zawór 3 drożny i zrobić 2 obwody? doradźcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co lepiej zrobic termostaty i podniesc temp w całym układzie czy zawór 3 drożny i zrobić 2 obwody? doradźcie

 

Proponuję abyś wstawił zawór cztero drożny, Ja taki u siebie wstawiłem i jestem zadowolony. Jak to się spisze bedę wiedział po sezonie ale już jest dobrze. Miałem piec miałowy i przerobiłem go na miarkownik ciągu. Zajrzyj do tematu "Solar- CWU -CO" tam wszystko opisałem ze schematami. Termostaty grzejnikowe możesz też dokupić ale tylko dla pomieszczenia które jest zbyt intensywnie grzane dla wyrównania rozkładu temperatury.

Pozdrawiam Stanisław

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
witam daj sobie 4drogówkę napewno pomoże i przed nią podłącz wymiennik cwu jeżeli chcesz i masz możliwość ciepła woda za darmo całą zimę w lecie też możesz z tego korzystać :( :)

 

 

wymiennik wlasnie mam i super sprawa.latem to doslownie podpalalem kilka kartonow i po 10 min ciepla woda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam 4 drgówke i dwa wymienniki po 140l spiete szeregowo podłączone przed 4 drogówką do obwodu pieca a na 4 drogówce mam naped i utrzymuje mi stała temperature na obwód domu super sprawa chć troche kosztowna ale w lecie palę w piecu co 4 dni już 4 sezon hula bez zarzutu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.