Skocz do zawartości
  • Zarejestruj się na forum.

    Możesz przeglądać forum bez rejestracji. Jeżeli chcesz zadać pytanie lub odpowiedzieć zarejestruj się lub zaloguj jeżeli masz już konto. Także zdjęcia i załączniki są dostępne tylko po zalogowaniu. Zapraszamy.

Znajdź zawartość

Wyświetlanie wyników dla tagów 'termo tech stąporków problemy' .

  • Wyszukaj za pomocą tagów

    Wpisz tagi, oddzielając je przecinkami.
  • Wyszukaj przy użyciu nazwy użytkownika

Typ zawartości


Forum

  • Kotły, piece i inne źródła ciepła
    • Kotły z podajnikiem
    • Kotły zasypowe
    • Kotły gazowe
    • Pompy ciepła
    • Kotły i piece elektryczne, promienniki podczerwieni
    • Kominki, kozy i inne piece
    • Inne tematy o kotłach i piecach
  • Inne sposoby ogrzewania
    • Kolektory słoneczne
    • Ogrzewanie niekonwencjonalne
  • Instalacje
    • Instalacje CO i CWU
    • Kominy dymne i spalinowe
    • Wentylacja i rekuperacja
    • Wytwarzanie energii elektrycznej na cele grzewcze (i nie tylko)
  • Inne tematy związane z ogrzewaniem
    • Opał
    • Izolacje
    • Kwestie finansowe
    • Ogłoszenia drobne
    • Instrukcje, DTR, artykuły, narzędzia, programy...
  • Tematy różne
    • Sprawy organizacyjne
    • Przywitaj się
    • Rozmowy na dowolny temat

Blogi

  • Blog forum.info-ogrzewanie.pl
  • Ogrzewania podłogowe

Kategorie

  • Aktualności
  • Poradnik
    • Kotły/piece
    • Energia odnawialna

Szukaj wyników w...

Znajdź wyniki, które zawierają...


Data utworzenia

  • Od tej daty

    Do tej daty


Ostatnia aktualizacja

  • Od tej daty

    Do tej daty


Filtruj po ilości...

Dołączył

  • Od tej daty

    Do tej daty


Grupa podstawowa


Co ogrzewam?


Instalacja


Źródło ciepła


Adres strony www


Skype


Lokalizacja


Zainteresowania

Znaleziono 1 wynik

  1. Witam! Mam kocioł zasypowy Stąporków 17kW, dom nieocieplony (tylko strop styropianem) + plastkiowe okna. Zajęło mi 3 lata zanim opanowałem jako tako ten piec w zimie i doszedłem do w miarę optymalnego grzania. Zakres pracy dmuchawy 10 - 60. Temp max. 63 ( przy większych mrozach 65). Histereza - 5 stopni Przedmuch 15 sek co 3 min. (ale piec prawie wcale nie wchodzi w stan czuwania). Komin 6 m, 180 cm. Rura żaroodporna. Zasypuję go orzechem lub kostką + orzech. I taki "ładunek" wytrzymuje mi ok 9-10 godzin (bez utraty temperatury). Czy może polecicie jakieś lepsze ustawienia? A teraz najważniejsze: Przy cieplejszych temperaturach pojawia się problem wybuchów: Piec wytrzymuje ok 16 godzin na niepełnym zasypie. Dokładam do pieca na żar (z płomieniami) i mimo to zaczyna dymić na biało, rozpalać i w trakcie rozpalania pojawiają się wybuchy ( temp spada o 3-4 stopnie w trakcie rozpalania). No i czasem zdarza się że piec przechodzi w stan czuwania(nadzoru) i też zdarzy się fuknąć. Komin był swieżo czyszczony.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.