Skocz do zawartości
  • Zarejestruj się na forum.

    Możesz przeglądać forum bez rejestracji. Jeżeli chcesz zadać pytanie lub odpowiedzieć zarejestruj się lub zaloguj jeżeli masz już konto. Także zdjęcia i załączniki są dostępne tylko po zalogowaniu. Zapraszamy.

Znajdź zawartość

Wyświetlanie wyników dla tagów 'Termet Gold' .

  • Wyszukaj za pomocą tagów

    Wpisz tagi, oddzielając je przecinkami.
  • Wyszukaj przy użyciu nazwy użytkownika

Typ zawartości


Forum

  • Kotły, piece i inne źródła ciepła
    • Kotły z podajnikiem
    • Kotły zasypowe
    • Kotły gazowe
    • Pompy ciepła
    • Kotły i piece elektryczne, promienniki podczerwieni
    • Kominki, kozy i inne piece
    • Inne tematy o kotłach i piecach
  • Inne sposoby ogrzewania
    • Kolektory słoneczne
    • Ogrzewanie niekonwencjonalne
  • Instalacje
    • Instalacje CO i CWU
    • Kominy dymne i spalinowe
    • Wentylacja i rekuperacja
    • Wytwarzanie energii elektrycznej na cele grzewcze (i nie tylko)
  • Inne tematy związane z ogrzewaniem
    • Opał
    • Izolacje
    • Kwestie finansowe
    • Ogłoszenia drobne
    • Instrukcje, DTR, artykuły, narzędzia, programy...
  • Tematy różne
    • Sprawy organizacyjne
    • Przywitaj się
    • Rozmowy na dowolny temat

Blogi

  • Blog forum.info-ogrzewanie.pl
  • Ogrzewania podłogowe

Kategorie

  • Aktualności
  • Poradnik
    • Kotły/piece
    • Energia odnawialna

Szukaj wyników w...

Znajdź wyniki, które zawierają...


Data utworzenia

  • Od tej daty

    Do tej daty


Ostatnia aktualizacja

  • Od tej daty

    Do tej daty


Filtruj po ilości...

Dołączył

  • Od tej daty

    Do tej daty


Grupa podstawowa


Co ogrzewam?


Instalacja


Źródło ciepła


Adres strony www


Skype


Lokalizacja


Zainteresowania

Znaleziono 3 wyniki

  1. Witam, Czy ktoś sie orientuje z jaką wydajnością pracuje pompa jak nie jest podłączona do sterownika kotła? Kociol termet gold 1f 20kw z tego roku, pompa wilo para 6-43
  2. Witam, chciałbym się dowiedzieć jak najefektywniej używać ogrzewania podłogowego w połączeniu z kotłem kondensacyjnym. Zacznę od docieplenia budynku, jest to 20cm styro ściany, podłoga i 30cm wełna strop. Powierzchnia 140m + 40 m garażu. 100% podlogowki + drabinka wpięta pod podlogowke a w garażu przewymiarowany grzejnik wpiety w podłogówkę. Ogrzewanie podzielone na 2 strefy dzienna(21,5 stopnia) i nocna (20). Jedna zimę mam już za sobą i wnioski są takie że najlepsza dla mnie jest krzywa 1.1 z racji tego że niższa krzywa nie osiąga zadanej temp w strefie nocnej. Natomiast piec chodzi krótko ok 3h i się wyłącza. Chciałbym to poprawić. O samej instalacji, w kotłowni wisi tytulowy kocioł wraz z systemem mieszającym z dwoma pompami wilo. Foto, pytanie w jakim trybie powinny chodzić pompy? Będę wdzięczny za cenne wskazowki
  3. Mam pytanie do doświadczonych kolegów. Jestem na etapie wykonywania podłogówki w nowo budowanym domu. Jest wykonany projekt podłogówki. Parter + piętro (skosy). Wyszło 1600m rury 16x2. Rozdzielacz na parterze 15 pętli, na poddaszu 9 pętli. Wg projektu: przepływ w źródle 1700 l/h, spadek ciśnienia na trasie krytycznej 17,5kPa, temp zasilania/powrotu 39/30,5. Zastanawiam się czy mogę zastosować kociołek Termeta 1F - Gold 20 lub 25 i wykonać prostą instalację wykorzystując pompę obiegową w kotle. Czy zapewni wystarczające przepływy? Do rozdzielaczy z kotła doprowadzę rurę 32. Później rotametrami wyregulują sobie instalację (nastawy rotametrów mam też w projekcie). Oczywiście będzie też działać pogodówka. Hydraulik, z którym wstępnie rozmawiałem nie chca słyszeć o Termecie i chce instalować kocioł Buderusa, sprzęgło, grupy pompowe, sterownik CW400, generalnie rozdzielić instalację na dwa niezależne obiegi grzewcze - parter i piętro. Proszę Was o poradę jak zrobić to "z głową" i nie zbankrutować :) Dzięki
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.