Skocz do zawartości

igla007

Forumowicz
  • Postów

    7
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

Osiągnięcia igla007

Żółtodziób

Żółtodziób (2/14)

  • Od roku na pokładzie
  • Starter dyskusji
  • Miesiąc później
  • Tydzień pierwszy zaliczony
  • Pierwszy post

Najnowsze odznaki

0

Reputacja

  1. Są dwie płytki, jedna jest razem z wyświetlaczem, a druga gdzieś w środku. Zrezygnowałem z wymiany, więc po więcej szczegółów musisz udać się do serwisanta Termet lub bezpośrednio do firmy Tester.
  2. Jak rozwiązałem mój problem: Można powiedzieć, że zrezygnowałem ze sterowania. Ustawiłem sterowanie pogodowe bez sterownika, ustawiłem najniższą krzywą grzewczą. Dom dobrze docieplony przez to i tak miałem problem z przegrzewaniem, więc wykorzystałem mój sterownik typu wł / wył, który umieściłem w pomieszczeniu, gdzie mam najstabilniejszą temperaturę. Przy obecnych ustawieniach kotła cały zestaw działa tak, że jak sterownik wyśle sygnał do kotła że temperatura zadana w tym pomieszczeniu jest osiągnięta, to kocioł dale pracuje, ale obniża temperaturę zadaną o 3 stopnie, w stosunku do temperatury wynikającej z krzywej grzewczej. Dzięki temu kocioł tak naprawdę cały czas dogrzewa, nie wychładza podłogi, więc jest dużo bardziej komfortowo a dodatkowo mniejsze zużycie gazu. Ktoś kiedyś napisał, że przy podłogówce najlepsze sterownie to brak sterowania 🙂 Jak sprawdzić wersję firmware: Wyłącz kocioł i włącz go ponownie. Na samym początku na wyświetlaczu pokazuje wersje firmware. Firmware można zaktualizować, robi to firma Tester, która produkuje układy dla Temreta. Patrząc na lokalizację i logo jest to zapewne ich siostrzana firma. Wysyłasz im płytkę i aktualizuję to za kilkadziesiąt złotych. Najlepiej zadzwoń do nich bezpośrednio. http://www.tester.net.pl
  3. W moim przypadku problemem okazała się wersja softu na płytce w kotle. Mam wersję 10, a OpenTherm stabilnie działa od wersji 13.
  4. Serwis Tech skierował mnie do Termeta, serwis Termet kazał napisać maila i od tej pory nie odpisują i nie odbierają telefonu więc miałem dużo czasu na testy. Wnioski poniżej. Scenariusz I: ustawiłem temperaturę zasilania na 30 stopnie, ustawiłem temperaturę max. na 33 stopni, kocił dążył do 30 stopni, kocioł nie przestał grzać przy 35 stopniach mimo ustawionej na kotle histerezy palnika na poziomie 5 stopni, kocioł przestał grzać dopiero przy 38 stopniach czyli temp. max z st-2801 + histereza z kotła. Scenariusz II: ustawiłem temperaturę zasilania na 33 stopnie, ustawiłem temperaturę max. na 30 stopni, kocił dążył do 30 stopni, kocioł przestał grzać przy 35 stopniach czyli temp. max z st-2801 + histereza z kotła. Macie pomysł jak skonfigurować to tak, żeby przestał grzać przy osiągnięciu wskazanej temperatury zasilania + histereza palnika, bez oglądania się na ustawienie temperatury max.? Czy sposób działania może wynikać z niekompatybilności sterownika z kotłem? Dziwne, bo Termet sprzedaje ten sterownik jako dedykowany do ich kotłów. Edit: Upraszczając, kocioł zawsze dąży do "max temperatury" ustawionej na sterowniku, a nie do "temperatury zadanej" ustawionej na sterowniku, ale co ciekawe grzejąc (przynajmniej na początku) wg temperatury zadanej na sterowniku. Może to tylko wada fabryczna, a nie problem w kompatybilności?
  5. Cześć, kupiłem regulator pokojowy ST-2801 i podłączyłem go do Termet Integra II Plus. W trybie pracy termostatu działa poprawnie, tzn. po osiągnięciu temp. zadanej kocioł przestaje grzać, a pompa wyłącza się po ok. 3 minutach. Problem pojawia się podczas pracy w trybie pogodowym z wyłączonym termostatem. Zgodnie z ustawieniami, po osiągnięciu temp. zadanej powinno nastąpić obniżenie temp. zasilania, ale niestety nic takiego się nie dzieje. Kocioł grzeje dalej z tą samą temperaturą (33 stopnie) mimo, że na wyświetlaczu regulatora widać zmianę temperatury zadanej (na 25 stopni). Ewidentnie kocioł nie otrzymuje sygnału o obniżeniu temperatury zasilania, ponieważ biorąc pod uwagę ustawienia parametrów histerezy palnika (5 stopni) oraz delty temp. zasilanie_powrót (6 stopni), to kocioł powinien przejść w tryb blokady L3, a nic takiego się nie dzieje. Macie jakiś pomysł? Może jednak coś źle ustawiłem? Poniżej wybrane ustawienia mojego sterownika: Rodzaj regulacji: pogodowa Krzywa grzewcza: 10 stopni na zewnątrz = 27 stopni na zasilaniu 0 stopni na zewnątrz = 29 na zasilaniu -10 stopni na zewnątrz = 32 na zasilaniu -20 stopni na zewnątrz = 35 na zasilaniu Wpływ czujnika pomieszczenia: włączony, histereza 1 stopień Różnica temperatur pomieszczenia: 0,5 stopnia Zmiana zadanej: 5 stopni Termostat pokojowy: wyłączony Na regulatorze wygląda to tak: Temp. zadana kotła: 25 temp. zasilania kotła: 33 temp. zadana pomieszczenia: 19.8 temp. aktualna pomieszczenia: 20.6
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.