Skocz do zawartości

bodasz

Forumowicz
  • Postów

    8
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez bodasz

  1. Mam podobny problem. Brak miejsca na wyczystkę (projekt chałupy pod piec na OO). Nawet gdybym wmontował wyczystkę to i tak musiałbym odsuwać piec żeby wygarnąć sadzę. Robię to więc tak, że po wyczyszczeniu komina odsuwam piec i wybieram sadzę przez wejście czopucha odkurzaczem kominkowym. Czysto, szybko i poręcznie :lol: Co do montażu kanału dymowego bezpośrednio do kominka to odradzam. Dym musi mieć tzw. odbicie, stąd odcinek komina od posadzki do wejścia czopucha ma swoje zadanie. :)
  2. Ile płacisz miesiecznie za prąd w sezonie grzewczym?
  3. Kominiarz i owszem, wygrzewanie komina też ale...ostatnio popularny jest na rynku tzw. sadpal. To taki proszek w saszetkach który po wrzuceniu do pieca (na żar) powoduje zmniejszenie ilości sadzy w kominie. Sadpal i obierki z ziemniaków mają tą wspólną cechę, że i tu i tu aktywnym składnikiem procesu jest skrobia ziemniaczana. To ona powoduje, że ilość sadzy w kominie się zmniejsza. Ja osobiście stosuję mąke ziemniaczaną- duuuuużo tańsza od sadpal-u a efekt bardzo dobry. Wrzucam na żar do pieca 2 łyzki mąki ziemniaczanej. Efekt widać szczególnie zimą, gdy na śniegu pojawiają się kuleczki sadzy która wyleciała z komina po użyciu mojego "sadpalu" czyli mąki ziemniaczanej. Oczywiście ani sadpal ani obierki nie zastąpią mechanicznego wyczyszczenia komina-przynajmniej 2 razy w roku. One jedynie ograniczają "zarastanie komina" sadzą.
  4. Mam prośbę o poradę lub uwagi w sprawie podłączenia bufora. Mam instalację co z piecem węglowym "w stali" natomiast od rozdzielaczy w pexie. W rozdzielaczu, na parterze mam wolny jeden port i w ten port zamierzam podpiąć bufor (1000l). fi rurek 15. Czy takie rozwiązanie zagra? :rolleyes:
  5. Przerabiam ten temat od 3 lat a właściwie 3 zim. Co roku zamarza mi rura z wodą w garażu i żadnego podcieku nie ma. Wszystkie połączenia trzymają :D ! (system Hep2O Hepwort'a). Poczytaj sobie: http://pl.wavin.com/master/master.jsp?FOLD...amp;bmLocale=pl
  6. Zmień opał. Iglaste zawsze daje smołę. Sprawdź np. w kominku jeśli posiadasz. Drewno iglaste, szczególnie w dużych ilościach, do ciągłego palenia, nie nadaje się. Co innego liściaste ale koniecznie suche.
  7. Tak, te rury są dedykowane do tego (są 2 rodzaje rur, do CO i do wody). Dla mnie rewelacja bo nawet jak zimą zamarznie to nie ma żadnych uszkodzeń. Rura jest elastyczna. Nic nie wysadza ani nie pęka. Z ręką na sercu polecam każdemu kto ma choć minimalne pojęcie, zresztą w sklepie gdzie handlują tym sprzętem dają instrukcję jak to łączyc więc nawet laik da radę.
  8. Polecam Hepworth (teraz wchodzi w skład Wavin-a). System Hep2O. Porządne rury łączone na szybkozłaczki metodą "na wcisk". Bez klejenia, grzania ani skręcania. Sam zrobiłem sobie CO i całą wodę w domu w tym systemie. Jest to tak proste, że nie brałem zadnego fachowca. Wszytko gra bez żadnych podcieków a biorąc pod uwagę, że byle fachman bierze ok. 100 pln za tzw. punkt to oszczędnośc jest duża. Mam 15 grzejników i 2 łazienki + kuchnia+woda w garażu czyli lekko licząc 25x100=2500pln w kiieszeni! Poczytaj sobie: http://pl.wavin.com/master/master.jsp?FOLD...amp;bmLocale=pl
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.