Skocz do zawartości

Zygi89

Nowy Forumowicz
  • Postów

    7
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez Zygi89

  1. Coś chyba pomieszałeś. 5-10mm po obwodzie taśmy brzegowej dylatacyjnej. Nie widziałem żeby posadzkarze robili dylatację obwodową ze styropianu. Przeważnie jest to pianka
  2. Będę próbował. Jak popęka to pójdzie wszystko od nowa i tyle. 👌 dzięki Panowie.
  3. Nie bardzo rozumiem. Jak kombinuję? Chciałbym skorzystać z dostępnych opcji. Wiem, że tradycyjna podłogówka to najlepsza opcja ale nie za 18tysiecy panowie za 75m. W naszym regionie dom z podłączeniem wod-kan, ogrzewanie podłogowe itd to 15tysiecy za dwa razy więcej metrów. Ja nie wiem czy mogę takie coś zrobić po odebraniu kluczy, czy się deweloper nie dopieprzy. Jednego jestem pewien nie idą na żadne ustępstwa. Na każde pytanie jest odmowa. Poprosiłem o lepszą folię na styropian to odmówili. Tak samo jak o doprowadzenie kanalizy pod klimę. Tak samo jak o tynki c-w w łazience zamiast gipsu.
  4. Czyli jak dostanę klucze od mieszkania to wiertarka w łapę i zrobię kilka otworów i sprawdzę jaka wysokość. Robiłem u znajomych gładzie i malowanie w 2 mieszkaniach od tego dewelopera ale posadzce się nie przypatrywałem. Nie wygląda na słabą, raczej dobrze zagęszczona. Nie była sypka jak się długo chodziło w korytarzu. U znajomego, który kupił mieszkanie od tego dewelopera drzwi balkonowe od gotowej podłogi mają 4,5cm ( podłoga =podkład+panel) czyli wychodzi na to, że podkłady zmieszczą się. Jestem świadomy, że uparłem się na bruzdowanie, mimo Waszych dobrych argumentów. Jeszcze mam czas na podjęcie decyzji na szczęście. Jutro postaram się skontaktować ze znajomym który robi łazienki, to podpytam o wysokość jastrychu. sambor- nie wiem czy deweloper się zgodzi na takie przeróbki, mimo dużego nakładu kasy i roboty jest to najlepsze rozwiązanie.
  5. Nie, w bieda nie pójdę. Zostają te dwa systemy do wybrania. Bardziej kusi jednak bruzdowanie bo nie podnosi się poziom, a przy podkładach to, że mają izolację od spodu i temp nie pójdzie w posadzkę. Chociaż różnice nie powinny być znaczące. Jednak nie chciałbym ryzykować, że w miejscach gdzie będzie mniej posadzki to popęka czy coś się złego stanie. Uzyskałem info od dewelopera, że styropianu dają 3-4 cm i na to około 5 cm jastrychu ale to wyjdzie w praniu.
  6. Dokładnie to chodziło o Almar system ale te 3-4 cm wkurzają, bo nie chciałbym progu na wejściu do mieszkania. Możesz się odnieść do tego podłoża w bloku? te 5cm styropianu mnie martwi ;/
  7. Witam, Kupuję mieszkanie w bloku. Stan deweloperski, jastrych cementowy, powierzchnia 75m2, 3 pokoje , salon z aneksem kuchennym, łazienka, garderoba. Problem jest tego typu, że hydraulik od dewelopera jest oderwany od rzeczywistości i za podłogówkę woła łącznie 18tysięcy zł. Pomysł jest na jakieś podkłady i w nich montować pexa ale nie chcę podnosić poziomu podłogi o 3 cm. Wpadłem na pomysł bruzdowania i dlatego tu jestem. Mamy mieszkanie narożne, od góry i dołu sąsiad. Podłoga to strop, 5cm styropianu , czarna folia i jastrych około 4-5cm. 1.Czy mając sąsiada od dołu, który może nie będzie zimnolubny, jest szansa, że ogrzewanie podłogowe w bruzdach będzie zbyt dużo energii traciło w dół? Martwi mnie grubość styropianu ale jest sąsiad od dołu. Piec, który daje deweloper to ponoć wiessmann vitodens 100, ponoć awaryjny bo znajomi mieli z nim kłopoty, można go ustawić na najniższą temp ogrzewania 20*. 2. W łazience oprócz podłogówki będzie grzejnik ścienny jakiś zwykły ale czy temp taka sama jak na podłogówce na grzejniku będzie wystarczająca żeby osuszyć ręczniki? Lubię jak jest około 19- 20*C w pomieszczeniu. 3. Czy ten piec pracując cały czas na niskim poziomie nie będzie potrzebował jakiegoś "przepalenia"- popracowania na dużej temp? Na co zwrócić uwagę?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.