Skocz do zawartości

franek89

Forumowicz
  • Postów

    25
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

Osiągnięcia franek89

Stały bywalec

Stały bywalec (5/14)

  • Od roku na pokładzie
  • Współtwórca
  • Miesiąc później
  • Starter dyskusji
  • Oddany Unikat

Najnowsze odznaki

1

Reputacja

  1. Może ktoś wie jaki gwint jest w podkładce/sondzie?
  2. Tylko ja przetestowałem instalację bez zaworu i kocioł szarpał mocą. Gdy obniżyłem temperaturę kotła z 60 do 40 stopni Celsjusza to modulacja się ustabilizowała i zmniejszyło się dobowe spalanie ekogroszku, dlatego przerabiam instalacje by na kotle utrzymywać 60-65 stopni a na grzejniki puścić wodę o jak najniższej temperaturze zapewniającej komfort cieplny w domu.
  3. Załóż zawór, bez niego będziesz miał większe starty na przesyle, a głowice termostatyczne będą "szarpać" mocą kotła. Ja obecnie będę przerabiał instalacje i mam już kupione sprzęgło, zawór termostatyczny do ochrony powrotu kotła oraz 3D z siłownikiem do regulacji temperatury wody na obieg CO (sterowanie pogodowe).
  4. Niższą moc pokazuje strona wojszym224, na sterowniku będzie ok.
  5. Właśnie to przerabiałem i na szybko montowany wkład ze stali 1.4404 Kocioł urochomilem 1 września, a w styczniu w domu pojawił się dziwny zapach - okazało się, że to ściana w której jest murowany komin, na szczęście nie ma zacieków ani plam... Teraz gdy jest wkład to widzę ile kondensatu się zbiera. Z komina przestał też wydobywać się dym.
  6. Dzięki, Czym różni się "czerwony" instalator od "zielonego"? Czy sterownik ma jeszcze jakieś ukryte funkcje o których nie ma nic wspomniane w instrukcji?
  7. W jaki sposób steruje się wentylatorem z czujnikiem halla? U mnie w menu powietrze nie ma możliwości wyboru prędkości obrotowej. Tylko w diagnostyce mogę sprawdzić jaka jest prędkość obrotowa przy określonym procencie wysterowania
  8. Wątpię by była to para. Tutaj filmik gdy nie było mrozów. Obecne ustawienia Dodawać powietrza?
  9. Czy kocioł 5 klasy z palnikiem SV200 ma prawo delikatnie dymić? https://youtu.be/IWGZs_O_piw Czy to kwestia ustawień i trzeba dodać powietrza?
  10. Ostatnio coraz gorzej paliło się w kotle - spieki, niedopalony węgiel itp. Zabrałem się za czyszczenie komory powietrznej pod rusztem i nie widzę otworu, którym powietrze wpada pod ruszt. Czy tak powinno być?
  11. Całość jest produkcji "Witkowskiego" - kocioł i palnik http://www.kotly-witkowski.pl/kotly-klasy-5-2/minivit
  12. Tak złożony kocioł dostałem, tzn. dmuchawę trzeba było samemu przykręcić, ale miejsce na jej przykręcenie było zostawione z przodu kotła. Przełożyłem dmuchawę na prawidłową stronę, ale zauważyłem że przez otwór widać żar z paleniska. Czy tak powinno być? Palnik nie ma lewego powietrza?
  13. Wracając do tematu gorącej części palnika, to ociepliłem to skrawkami wełny skalnej (sąsiad akurat ociepla tym dom) i muszę powiedzieć, że w piwnicy jest chłodniej - pytanie tylko jak to zniesie palnik. Po testuję jeszcze kilka dni, nie ma mrozów więc obciążenie kotła niewielkie... Nie patrzcie na estetykę, to tylko prowizorka 😜
  14. Pisałem do firmy Technix, otrzymałem lakoniczną odpowiedź, że nie polecają takiego zabiegu...
  15. Cześć, W sierpniu wymieniłem stary zasypowy kocioł (Tezam 20kW) na kocioł z palnikiem SV200 (Miniwit 12kW). W porównaniu do poprzedniego kotła w piwnicy zrobiło się wyraźnie cieplej - zewnętrzna część palnika która wystaje poza kocioł mocno się nagrzewa. Czy można ją ocieplić wełną mineralną, i zabudować? Ktoś próbował coś takiego?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.